Olimpiai tudástár

Az olimpiai játékok több sportágat magába foglaló nemzetközi eseménysorozat az ókori olümpiai játékok mintájára. Az újkori olimpiai játékok sora – az ókori olümpiák mintájára, 1503 év elteltével – 1896-ban Athénban kezdődött el, és minden olimpiád elején tartották meg. Az eseménysorozatot egészen 1920-ig csak nyáron rendezték meg, az első téli olimpiát 1924-ben Franciaország Chamonix nevű városa szervezhette. A nyári és a téli olimpiai játékokat 1992-ig egy éven belül rendezték, 1994-től a nyári játékok az olimpiád első, a téli játékok pedig az olimpiád harmadik évében vannak. (Forrás: Wikipédia)

Az olimpiák helyszínei időrendben

Nyári olimpiai játékok:

ÉvEseményVáros
1896I. nyári olimpiai játékokAthén
1900II. nyári olimpiai játékokPárizs
1904III. nyári olimpiai játékokSt. Louis
190610 éves jubileumi (pánhellén) olimpiaAthén
1908IV. nyári olimpiai játékokLondon
1912V. nyári olimpiai játékokStockholm
1916VI. nyári olimpiai játékok (nem tartották meg)Berlin
1920VII. nyári olimpiai játékokAntwerpen
1924VIII. nyári olimpiai játékokPárizs
1928IX. nyári olimpiai játékokAmszterdam
1932X. nyári olimpiai játékokLos Angeles
1936XI. nyári olimpiai játékokBerlin
1940XII. nyári olimpiai játékok (nem tartották meg)Helsinki
1944XIII. nyári olimpiai játékok (nem tartották meg)London
1948XIV. nyári olimpiai játékokLondon
1952XV. nyári olimpiai játékokHelsinki
1956XVI. nyári olimpiai játékokMelbourne
1960XVII. nyári olimpiai játékokRóma
1964XVIII. nyári olimpiai játékokTokió
1968XIX. nyári olimpiai játékokMexikóváros
1972XX. nyári olimpiai játékokMünchen
1976XXI. nyári olimpiai játékokMontréal
1980XXII. nyári olimpiai játékokMoszkva
1984XXIII. nyári olimpiai játékokLos Angeles
1988XXIV. nyári olimpiai játékokSzöul
1992XXV. nyári olimpiai játékokBarcelona
1996XXVI. nyári olimpiai játékokAtlanta
2000XXVII. nyári olimpiai játékokSydney
2004XXVIII. nyári olimpiai játékokAthén
2008XXIX. nyári olimpiai játékokPeking
2012XXX. nyári olimpiai játékokLondon
2016XXXI. nyári olimpiai játékokRio de Janeiro
2020XXXII. nyári olimpiai játékokTokió
2024XXXIII. nyári olimpiai játékokPárizs
2028XXXIV. nyári olimpiai játékokLos Angeles

 

Téli olimpiai játékok:

ÉvEseményVáros
1924I. téli olimpiai játékokChamonix
1928II. téli olimpiai játékokSt. Moritz
1932III. téli olimpiai játékokLake Placid
1936IV. téli olimpiai játékokGarmisch-Partenkirchen
1940V. téli olimpiai játékok (nem tartották meg)Garmisch-Partenkirchen
1944V. téli olimpiai játékok (nem tartották meg)Cortina d’Ampezzo
1948V. téli olimpiai játékokSt. Moritz
1952VI. téli olimpiai játékokOslo
1956VII. téli olimpiai játékokCortina d’Ampezzo
1960VIII. téli olimpiai játékokSquaw Valley
1964IX. téli olimpiai játékokInnsbruck
1968X. téli olimpiai játékokGrenoble
1972XI. téli olimpiai játékokSzapporo
1976XII. téli olimpiai játékokInnsbruck
1980XIII. téli olimpiai játékokLake Placid
1984XIV. téli olimpiai játékokSzarajevó
1988XV. téli olimpiai játékokCalgary
1992XVI. téli olimpiai játékokAlbertville
1994XVII. téli olimpiai játékokLillehammer
1998XVIII. téli olimpiai játékokNagano
2002XIX. téli olimpiai játékokSalt Lake City
2006XX. téli olimpiai játékokTorino
2010XXI. téli olimpiai játékokVancouver
2014XXII. téli olimpiai játékokSzocsi
2018XXIII. téli olimpiai játékokPhjongcshang
2022XXIV. téli olimpiai játékokPeking
2026XXV. téli olimpiai játékokMilánó-Cortina

 

A magyar sportolók eredményessége a nyári olimpiai játékokon:

OlimpiaAranyEzüstBronzÖsszes érem
1896, Athén2136
1900, Párizs1225
1904, St. Louis2114
1908, London3429
1912, Stockholm3238
1924, Párizs2349
1928, Amszterdam4509
1932, Los Angeles64515
1936, Berlin101516
1948, London1051227
1952, Helsinki16101642
1956, Melbourne910726
1960, Róma68721
1964, Tokió107522
1968, Mexikóváros10101232
1972, München6131635
1976, Montreal451322
1980, Moszkva7101532
1988, Szöul116623
1992, Barcelona1112730
1996, Atlanta741021
2000, Sydney86317
2004, Athén86317
2008, Peking35210
2012, London84618
2016, Rio de Janeiro83415
Összesen175147169491

 

A magyar sportolók eredményessége a téli olimpiai játékokon

OlimpiaAranyEzüstBronzÖsszes érem
1924, Chamonix0000
1928, St. Moritz0000
1932, Lake Placid0011
1936, Garmisch-Partenkirchen0011
1948, St. Moritz0101
1952, Oslo0011
1956, Cortina d'Ampezzo0011
1960, Squaw Valley0000
1964, Innsbruck0000
1968, Grenoble0000
1972, Szapporó0000
1976, Innsbruck0000
1980, Lake Placid0101
1984, Szarajevó0000
1988, Calgary0000
1992, Albertville0000
1994, Lillehammer0000
1998, Nagano0000
2002, Salt Lake City0000
2006, Torino0000
2010, Vancouver0000
2014, Szocsi0000
2018, Phjongcshang1001
Összesen1247

 

A nyári olimpiai játékokon a magyarországi sportolók által elért eredmények sportágankénti bontásban:

SportágAranyEzüstBronzÖsszes
érem
Vívás37232787
Úszás28252073
Kajak-kenu25292680
Birkózás19161954
Torna15111440
Atlétika10121840
Ökölvívás102820
Öttusa98522
Vízilabda93315
Sportlövészet73717
Labdarúgás3115
Súlyemelés29920
Cselgáncs1359
Kézilabda0123
Evezés0123
Lovaglás0011
Tenisz0011
Vitorlázás0011
Röplabda0000
Asztalitenisz0000
Kosárlabda0000
Lovaspóló0000
Műugrás0000
Kerékpározás0000
Íjászat0000
Taekwondo0000
Gyeplabda0000
Szinkronúszás0000
Tollaslabda0000
Triatlon0000
Összesen175147169490
Művészeti versenyek1214
Összesen176150169501

 

A téli olimpiai játékokon a magyarországi sportolók által elért eredmények sportágankénti bontásban:

     
SportágAranyEzüstBronzÖsszes érem
Rövidpályás gyorskorcsolya1001
Műkorcsolya0246
Gyorskorcsolya0000
Alpesisí0000
Biatlon0000
Bob0000
Északi összetett0000
Jégkorong0000
Síakrobatika0000
Sífutás0000
Síugrás0000
Összesen1247

 

A nyári olimpiákon érmeket szerző sportolók listája összesítve:

NévSportágaranyezüstbronz
A, Á
Abay Nemes Oszkárúszás1
Abay Péter dr.vívás1
Ábrahám Attilakajak-kenu111
Adrovicz Attilakajak-kenu1
Ágoston Juditvívás1
Albert Flóriánlabdarúgás1
Ambrus Miklósvízilabda1
Angyal Évakézilabda1
Antal Mártaatlétika1
Antal Róbertvízilabda1
Aradi Lajostorna1
Auguszta Mátyáskézilabda1
B
B. Nagy Pálvívás1
Baczakó Pétersúlyemelés11
Badó Rajmundbirkózás1
Bajkó Károlybirkózás2
Bakó Pálöttusa1
Bakó Zoltánkajak-kenu1
Bakonyi Pétervívás2
Bakos Károlysúlyemelés1
Balázs Erzsébettorna1
Balczó Andrásöttusa32
Bálint Lászlólabdarúgás1
Balla Józsefbirkózás2
Balogh Ambrussportlövészet1
Balogh Beatrixkézilabda1
Balogh Gáboröttusa1
Balthazár Lajos dr.vívás1
Bánfalvi Klárakajak-kenu1
Bárány Árpádvívás1
Bárány Istvánúszás1
Bárány István dr.úszás1
Baranyai Lászlótorna1
Bárdosi Sándorbirkózás1
Barta Istvánvízilabda11
Bártfai Krisztiánkajak-kenu1
Bartha Károlyúszás1
Básti Istvánlabdarúgás1
Bauer Rudolfatlétika1
Békési Ilonatorna1
Békessy Bélavívás1
Bene Ferenclabdarúgás1
Benedek Gáboröttusa11
Benedek Jánossúlyemelés1
Benedek Tiborvízilabda3
Berczelly Tiborvívás32
Béres Zoltánökölvívás1
Berkes József (Bittenbinder)torna1
Berki Krisztiántorna1
Berty Lászlóvívás111
Berzsenyi Ralph dr.sportlövészet1
Biros Pétervízilabda3
Bóbis Gyulabirkózás1
Bóbis Ildikóvívás31
Boczkó Gáborvívás11
Bodnár Andrásvízilabda12
Bodnár András dr.vízilabda1
Bodó Andreatorna121
Bodor Ödönatlétika1
Bogen Ernavívás1
Bolvári Antalvízilabda2
Borkai Zsolttorna1
Boros Ottóvízilabda21
Bóta Kingakajak-kenu1
Botos Andrásökölvívás1
Bozsi Mihályvízilabda1
Bozsik Józseflabdarúgás1
Brandi Jenővízilabda11
Branikovits Lászlólabdarúgás1
Bródy Györgyvízilabda2
Budai Lászlólabdarúgás1
Buday Tamáskajak-kenu2
Bujdosó Ágotakézilabda1
Bujdosó Imrevívás11
Burján Csabarövidpályás gyorskorcsolya1
Busa Istvánvívás1
Buzánszky Jenőlabdarúgás1
C
Czene Attilaúszás11
Czibor Zoltánlabdarúgás1
Czigány Kingakajak-kenu1
Cs
Csák Ibolyaatlétika1
Csák Józsefcselgáncs1
Csányi Györgyatlétika1
Csapó Gáborvízilabda11
Csapó Gézakajak-kenu11
Császár Mónikatorna1
Csatári Józsefbirkózás2
Cseh Lászlóúszás42
Csermák Józsefatlétika1
Csermely Józsefevezés1
Csernai Tiborlabdarúgás1
Csernoviczki Évacselgáncs1
Cservenyák Tiborvízilabda11
Csik Ferencúszás11
Csík Tiborökölvívás1
Csillik Margittorna1
Csipes Ferenckajak-kenu121
Csipes Tamarakajak-kenu1
Csizmadia Istvánkajak-kenu1
Csollány Szilvesztertorna11
Csongrádi Lászlóvívás1
Csordás Lajoslabdarúgás1
Csősz Imrecselgáncs1
Csuvik Oszkárvízilabda1
D
Dalnoki Jenőlabdarúgás11
Dáni Nándoratlétika1
Darnyi Tamásúszás4
Deli Ritakézilabda1
Delneky Gáborvívás1
Deme Józsefkajak-kenu1
Detre Szabolcsvitorlázás1
Detre Zsoltvitorlázás1
Dombi Rudolfkajak-kenu1
Donáth Ferenctorna1
Dónusz Évakajak-kenu11
Dömölky Lídiavívás12
Dömötör Zoltánvízilabda12
Ducza Anikótorna1
Dudás Zoltánlabdarúgás1
Dunai Antallabdarúgás11
Dunai Edelabdarúgás1
Dunai Jánoslabdarúgás1
Dunai Lajoslabdarúgás1
E, É
Egerszegi Krisztinaúszás511
Egervári Mártatorna1
Egresi Vilmakajak-kenu1
Elek Ilonavívás21
Énekes Istvánökölvívás1
Erdei Zsoltökölvívás1
Erdődy Imretorna1
Erdős Évakézilabda1
Erdős Sándorvívás1
Érsek Zsoltvívás1
F
Fábián Dezsővízilabda11
Fábián Lászlókajak-kenu2
Faragó Lajoslabdarúgás1
Faragó Tamásvízilabda111
Farkas Ágneskézilabda1
Farkas Andreakézilabda11
Farkas Imrekajak-kenu2
Farkas Jánoslabdarúgás1
Farkas Péterbirkózás1
Fatér Károlylabdarúgás1
Fazekas Lászlólabdarúgás1
Fazekas-Zur Krisztinakajak-kenu2
Fehér Annatorna1
Fekete Józseftorna1
Felkai Lászlóvízilabda12
Fenyvesi Csabavívás3
Ferencz Károlybirkózás1
Feri Attilasúlyemelés1
Fidel Lászlókajak-kenu1
Fodor Rajmundvízilabda2
Fodor Zoltánbirkózás1
Foltán Lászlókajak-kenu1
Fóti Samutorna1
Földes Dezsővívás2
Földes Éva dr.művészeti versenyek1
Földessy Ödönatlétika1
Földi Imresúlyemelés12
Frey Oszkárkajak-kenu2
Fuchs Jenővívás4
Fülöp Mihályvívás1
G
Gábor Tamásvívás1
Garay Jánosvívás111
Gátai Róbertvívás1
Géczi Erikakajak-kenu1
Géczi Istvánlabdarúgás1
Gedó Györgyökölvívás1
Gedővári Imrevívás12
Gelei Józseflabdarúgás1
Gellért Imretorna1
Gerde Oszkárvívás2
Gerendás Györgyvízilabda11
Gerevich Aladárvívás712
Gerevich Pálvívás2
Gergely Istvánvízilabda2
Giczy Csabakajak-kenu11
Glykais Gyulavívás2
Goldoványi Bélaatlétika1
Gombos Sándorvívás1
Gönczy Lajosatlétika1
Görgényi Istvánvízilabda1
Göröcs Jánoslabdarúgás1
Gróf Ödönúszás1
Grosics Gyulalabdarúgás1
Guczoghy Györgytorna1
Gulácsy Máriavívás1
Gurics Györgybirkózás1
Gurovits Józsefkajak-kenu1
Güttler Károlyúszás2
GY
Gyarmati Andreaúszás11
Gyarmati Dezsővízilabda311
Gyarmati Olgaatlétika1
Gyenge Valériaúszás1
Győrfi Endrevízilabda1
Gyulay Zsoltkajak-kenu22
Gyuricza Józsefvívás1
Gyurta Dánielúszás11
H
Haberfeld Győzőtorna1
Hajós Alfrédművészet21
Hajtós Bertalancselgáncs1
Halassy Olivérvízilabda21
Halasy Gyulasportlövészet1
Halmay Zoltánúszás241
Hammang Ferencvívás1
Hammerl Lászlósportlövészet111
Hámori Jenővívás1
Harangi Imreökölvívás1
Hargitay Andrásúszás1
Hasznos Istvánvízilabda1
Hatlaczky Ferenckajak-kenu1
Hatos Gáborbirkózás1
Hauszler Károlyvízilabda1
Hazai Kálmánvízilabda1
Hegedűs Csababirkózás1
Hegedűs Ferencvívás1
Hellmich Ottótorna1
Herczeg Istvántorna1
Hernek Istvánkajak-kenu1
Hesz Mihálykajak-kenu11
Hevesi Istvánvízilabda11
Hidegkuti Nándorlabdarúgás1
Hódos Imrebirkózás1
Hódosi Sándorkajak-kenu1
Hoffmann Beátakézilabda1
Holczreiter Sándorsúlyemelés1
Holop Miklósvízilabda1
Homonnai Mártonvízilabda21
Horkai Györgyvízilabda11
Horváth Csabakajak-kenu11
Horváth Gáborkajak-kenu21
Horváth Györgysúlyemelés1
Horváth Klárakézilabda1
Horváth Lászlóöttusa1
Horváth Zoltánvívás11
Hosnyánszky Norbertvízilabda1
Hosszú Katinkaúszás31
Hunics Józsefkajak-kenu1
I, Í
ifj. Szívós Istvánvízilabda112
Igaly Diánasportlövészet11
Ihász Kálmánlabdarúgás1
Imre Gézavívás22
Isaszegi Róbertökölvívás1
Ivády Sándorvízilabda11
J
Jacsó Józsefsúlyemelés1
Janics Natasakajak-kenu321
Jánosi Zsuzsavívás1
Jeney Lászlóvízilabda211
Joós Istvánkajak-kenu1
Juhász Istvánlabdarúgás1
Juhász Katalinvívás11
Juhász Péterlabdarúgás1
K
Kabos Endrevívás21
Kádas Gézaúszás11
Kajdi Jánosökölvívás1
Kalmár János dr.vívás1
Kalocsai Margittorna1
Kammerer Zoltánkajak-kenu31
Kamuti Jenő dr.vívás2
Kancsal Tamásöttusa1
Kanizsa Tivadarvízilabda21
Kántor Anikókézilabda11
Kapás Boglárkaúszás1
Karcsics Iréntorna21
Kárpáti Györgyvízilabda3
Kárpáti György dr.vízilabda1
Kárpáti Károlybirkózás11
Kárpáti Rudolfvívás6
Kásás Tamásvízilabda3
Kásás Zoltánvízilabda1
Katona Andrásvízilabda1
Katona Sándorlabdarúgás1
Kausz Istvánvívás1
Keglovich Lászlólabdarúgás1
Kékessy Andreaműkorcsolya1
Kelemen Mártatorna1
Kelemen Zoltántorna1
Keleti Ágnestorna532
Kellner Gyulaatlétika1
Kemecsey Imrekajak-kenu1
Kenderesi Tamásúszás1
Kenéz Györgyvízilabda1
Keresztes Attilavívás1
Keresztes Lajosbirkózás11
Keresztessy Józseftorna1
Kertész Alíztorna11
Kéry Anikótorna1
Keserű Alajosvízilabda11
Keserű Ferencvízilabda1
Keserű Ferenc dr.vízilabda1
Kincses Tiborcselgáncs1
Király Edeműkorcsolya1
Kis Gáborvízilabda1
Kiss Antalatlétika1
Kiss Balázsatlétika1
Kiss Ferencbirkózás1
Kiss Gergelyvízilabda3
Kiss Gézaúszás11
Kiss Istvánvízilabda1
Kiss Lajoskajak-kenu1
Kiss Tamáskajak-kenu1
Klinga Lászlóbirkózás1
Knoch Viktorrövidpályás gyorskorcsolya1
Kóczán Móratlétika1
Kocsis Antalökölvívás1
Kocsis Erzsébetkézilabda1
Kocsis Ferencbirkózás1
Kocsis Lajoslabdarúgás11
Kocsis Sándorlabdarúgás1
Kolczonay Ernővívás2
Kolonics Györgykajak-kenu22
Komáromi Tiborbirkózás1
Komora Imrelabdarúgás1
Konrád Ferencvízilabda11
Konrád Ferenc dr.vízilabda1
Konrád Jánosvízilabda12
Kontsek Jolánatlétika1
Korondi Margittorna224
Kósz Zoltánvízilabda1
Kovács Ágnesúszás11
Kovács Annamáriaatlétika1
Kovács Antalcselgáncs1
Kovács Editvívás3
Kovács Ferenclabdarúgás1
Kovács Imrelabdarúgás1
Kovács Istvánbirkózás1
Kovács Istvánökölvívás11
Kovács Ivánvívás2
Kovács Józsefatlétika1
Kovács Józseflabdarúgás1
Kovács Katalinkajak-kenu35
Kovács Pálvívás61
Kovács Pétertorna1
Kovács Tamásvívás2
Kovács Zoltánsportlövészet1
Kovácsi Aladáröttusa1
Kozák Danutakajak-kenu51
Kozma Istvánbirkózás2
Kozma Mihálylabdarúgás1
Kozmann Györgykajak-kenu2
Kőbán Ritakajak-kenu231
Kökény Beatrixkézilabda11
Kökény Rolandkajak-kenu1
Kőszegi Györgysúlyemelés1
Köteles Erzsébettorna131
Kővágó Zoltánatlétika1
Köves Csabavívás2
Kövi Máriatorna11
Krizmanich Jánostorna1
Krutzler Esztersúlyemelés1
Kulcsár Anitakézilabda1
Kulcsár Gergelyatlétika12
Kulcsár Győzővívás42
Kulcsár Krisztiánvívás2
Kulifai Tamáskajak-kenu1
Kun Szilárdsportlövészet1
Kuncz Lászlóvízilabda1
Kutasi Györgyvízilabda1
Kű Lajoslabdarúgás1
L
Lantos Mihálylabdarúgás1
Las Torres Bélaúszás1
Lauber Dezsőművészet1
Lemhényi Dezsővízilabda11
Lengyel Árpádúszás1
Lévai Istvánökölvívás1
Levitzky Károlyevezés1
Lichteneckert Istvánvívás1
Littomeritzky Máriaúszás1
Liu Shaoangrövidpályás gyorskorcsolya1
Liu Shaolin Sándorrövidpályás gyorskorcsolya1
Lóránt Gyulalabdarúgás1
Lovász Lázáratlétika1
Lőrincz Mártonbirkózás1
Lőrincz Tamásbirkózás1
Lőwy Dórakézilabda1
M
Madaras Norbertvízilabda2
Madary Ilonatorna1
Magas Istvánvízilabda1
Magay Dánielvívás1
Magyar Zoltántorna21
Majoros Istvánbirkózás1
Makray Katalintorna1
Manno Miltiadesművészet1
Maracskó Tiboröttusa11
Märcz Tamásvízilabda1
Markovits Kálmánvízilabda21
Márkus Erzsébetsúlyemelés1
Maros Magdavívás12
Marosi Ádámöttusa1
Marosi Józsefvívás11
Marosi Paulavívás11
Marót Pétervívás11
Martin Miklósvízilabda1
Martinek Jánosöttusa21
Márton Anitaatlétika1
Marvalics Györgyivívás1
Maszlay Lajosvívás2
Mátéfi Eszterkézilabda1
Mayer Mihályvízilabda22
Medveczky Krisztinatorna1
Meksz Anikókézilabda1
Melis Antalevezés1
Melis Zoltánevezés1
Menczel Ivánlabdarúgás1
Mendelényi Tamásvívás1
Mészáros Erikakajak-kenu11
Mészáros Ervinvívás11
Mészáros Gabriellatorna1
Mészáros Györgykajak-kenu2
Meszéna Miklósvívás1
Messzi Istvánsúlyemelés1
Mező Ferencművészeti versenyek1
Mincza-Nébald Ildikóvívás1
Mitró Györgyúszás11
Mizsei Györgyökölvívás1
Mizsér Attilaöttusa11
Módos Péterbirkózás1
Mogyorósi-Klencs Jánostorna12
Mogyoróssy Győzőtorna1
Mohácsi Ferenckajak-kenu1
Molnár Endrevízilabda112
Molnár Istvánvízilabda1
Molnár Tamásvízilabda3
Móna Istvánöttusa1
Munk Józsefúszás1
N, NY
Nagy Ambrusvívás1
Nagy Anikókézilabda11
Nagy Ernővívás1
Nagy Ilonakézilabda1
Nagy Imreöttusa111
Nagy Józsefatlétika1
Nagy Lászlóműkorcsolya2
Nagy Lászlólabdarúgás1
Nagy Margittorna11
Nagy Mariannkézilabda1
Nagy Mariannaműkorcsolya2
Nagy Tímeavívás2
Nagy Zsuzsannatorna1
Navarrete Józsefvívás1
Nébald Györgyvívás11
Nébald György dr.vívás1
Nébald Rudolfvívás1
Nemcsik Zsoltvívás1
Nemere Zoltánvívás2
Németh Angélaatlétika1
Németh Erzsébetkézilabda1
Németh Ferencöttusa11
Németh Helgakézilabda1
Németh Imreatlétika11
Németh Jánosvízilabda2
Németh Miklósatlétika1
Nógrádi Ferenclabdarúgás1
Noskó Ernőlabdarúgás1
Novák Dezsőlabdarúgás21
Novák Évaúszás121
Novák Ferenckajak-kenu1
Novák Gáborkajak-kenu1
Novák Ilonaúszás1
Növényi Norbertbirkózás1
Nyári Magdolnavívás1
Nyéki Imreúszás1
O, Ó
Ónodi Henriettatorna11
Orbán Árpádlabdarúgás1
Orbán Lászlóökölvívás1
Orosz Pállabdarúgás1
Osztrics Istvánvívás1
Ozsvár Andráscselgáncs1
P
Pacsai Mártakézilabda1
Pádár Ildikókézilabda11
Pál Tiborlabdarúgás1
Pálinger Katalinkézilabda1
Palócz Endrevívás1
Palotai Károlylabdarúgás1
Palotás Józsefbirkózás1
Palotás Péterlabdarúgás1
Páncsics Miklóslabdarúgás11
Papp Bertalanvívás2
Papp Lajossportlövészet1
Papp Lászlóbirkózás1
Papp Lászlóökölvívás3
Pars Krisztiánatlétika1
Parti Jánoskajak-kenu12
Pászti Elemértorna1
Pataki Ferenctorna12
Pauman Dánielkajak-kenu1
Pédery Árpádtorna1
Pelle Istvántorna22
Pethő Zsuzsannakézilabda1
Petrikovics Gyulakajak-kenu1
Petschauer Attilavívás21
Pézsa Tiborvívás13
Pfeffer Annakajak-kenu21
Pigniczki Krisztinakézilabda1
Piller Györgyvívás2
Platthy Józseflovaglás1
Pócsik Dénesvízilabda111
Pók Pálvízilabda1
Polyák Imrebirkózás13
Pósta Sándorvívás111
Prokopp Sándorsportlövészet1
Pulai Imrekajak-kenu11
Puskás Ferenclabdarúgás1
R
Rácz Lajosbirkózás1
Radulovics Bojanakézilabda1
Rády Józsefvívás11
Rajczy Imrevívás1
Rajcsányi Lászlóvívás3
Rajna Andráskajak-kenu1
Rajnai Klárakajak-kenu11
Rákosi Gyulalabdarúgás1
Rakusz Évakajak-kenu11
Rátkai Jánoskajak-kenu1
Réczi Lászlóbirkózás1
Rédli Andrásvívás1
Rejtő Ildikóvívás232
Repka Attilabirkózás1
Risztov Évaúszás1
Rittich Jenőtorna1
Róka Antalatlétika1
Rothermel Ádámlabdarúgás1
Rotter Emíliaműkorcsolya2
Rózsa Norbertúszás12
Rózsavölgyi Istvánatlétika1
Rozsnyói Katalinkajak-kenu1
Rozsnyói Sándoratlétika1
Rusorán Pétervízilabda11
S
Sákovics Józsefvívás12
Sántha Lajostorna1
Sárkány Miklósvízilabda2
Sárközi Istvánlabdarúgás1
Sarlós Györgyevezés1
Sárosi Lászlóvízilabda111
Sasics Szvetiszlávöttusa1
Sátori Imrelabdarúgás1
Schenker Zoltánvívás111
Schmitt Pálvívás2
Seres Ferencbirkózás1
Sike Andrásbirkózás1
Simics Juditkézilabda1
Simon Pálatlétika1
Siti Beátakézilabda11
Solymosi Ernőlabdarúgás1
Somfai Pétervívás1
Somfay Elemératlétika1
Somodi Istvánatlétika1
Somodi Lajosvívás1
Soós-Hradetzky Zoltánsportlövészet1
Stefanek Gertrúdvívás2
Steinmetz Ádámvízilabda1
Steinmetz Barnabásvízilabda2
Steinmetz Jánosvízilabda1
Sterbinszky Amáliakézilabda1
Storcz Botondkajak-kenu3
Sudár Attilavízilabda11
Sz
Szabados Lászlóúszás1
Szabó Bencevívás22
Szabó Gabriellakajak-kenu31
Szabó Istvánkajak-kenu11
Szabó Józsefúszás1
Szabó Szilviakajak-kenu3
Szabó Tündeúszás1
Szalai Györgysúlyemelés1
Szalai Miklóslabdarúgás1
Szalay Gyöngyivívás1
Szántó Annakézilabda1
Szarka Zoltánlabdarúgás1
Szász Emesevívás1
Szathmáry Elemérúszás1
Széchy Lászlóvívás1
Szécsi Zoltánvízilabda3
Székely Andrásúszás1
Székely Bulcsúvízilabda1
Székely Évaúszás11
Szekeres Pálvívás1
Szelei Istvánvívás1
Szendey Antalevezés1
Szente Andráskajak-kenu2
Szentmihályi Antallabdarúgás1
Szepes Bélaatlétika1
Szepesi Gusztávlabdarúgás1
Szilágyi Áronvívás2
Szilágyi Katalinkézilabda1
Szilvásy Miklósbirkózás11
Szittya Károlyvízilabda11
Szívós Istvánvízilabda21
Szokolyi Alajosatlétika1
Szollás Lászlóműkorcsolya2
Szolnoki Máriavívás1
Szombathelyi Tamásöttusa2
Szondy Istvánöttusa11
Szőcs Zsuzsannavívás2
Szőke Katalinúszás2
Szöllősi Imrekajak-kenu21
Sztanity Zoltánkajak-kenu1
Szűcs Lajoslabdarúgás11
Szűcs Lajossúlyemelés1
Szűts Ferenctorna1
T
Takács Károlysportlövészet2
Tapavicza Momcsillótenisz1
Tarics Sándorvízilabda1
Tass Olgatorna132
Tatai Tiborkajak-kenu1
Temes Juditúszás11
Tersztyánszky Ödönvívás211
Téry Ödöntorna1
Tilli Endrevívás2
Timár Istvánkajak-kenu1
Tímár Istvánkajak-kenu1
Tomann Rozáliakézilabda1
Tordasi Ildikóvívás112
Tóth Beatrixkézilabda1
Tóth Dávidkajak-kenu1
Tóth Ferencbirkózás1
Tóth Gézasúlyemelés1
Tóth Gyulabirkózás1
Tóth Harsányi Borbálakézilabda1
Tóth Harsányi Katalinkézilabda1
Tóth Istvánbirkózás1
Tóth Judittorna1
Tóth Kálmánlabdarúgás1
Tóth Lajostorna1
Tóth Pétervívás2
Totola Gáborvívás1
Törő Andráskajak-kenu1
Török Ferencöttusa2
Török Ferenc dr.öttusa1
Török Gáborlabdarúgás1
Török Gyulaökölvívás1
Török Ottóöttusa1
Törös Olgatorna1
Tuli Géza Titusztorna1
Tumpek Györgyúszás1
Tuncsik Józsefcselgáncs1
Tunyogi Józsefbirkózás1
Tuschák Katalinvívás1
U, Ú
Udvardi Istvánvízilabda1
Uhlyárik Jenővívás1
Ungvári Miklóscselgáncs1
Urányi Jánoskajak-kenu1
V
Vajda Attilakajak-kenu11
Vámos Istvántorna1
Vanya Máriakézilabda1
Váradi Jánosökölvívás1
Várady Bélalabdarúgás1
Varasdi Gézaatlétika1
Varga Bélabirkózás1
Varga Dánielvízilabda1
Varga Dénesvízilabda1
Varga Ferenckajak-kenu1
Varga Jánosbirkózás1
Varga Károlysportlövészet1
Varga Tamásvízilabda2
Varga Zoltánlabdarúgás1
Varga Zsoltvízilabda1
Várhidi Pállabdarúgás1
Vári Attilavízilabda2
Varjú Vilmosatlétika1
Várkői Ferenctorna1
Várszegi Józsefatlétika1
Vásárhelyi Edittorna21
Vaskuti Istvánkajak-kenu1
Vépi Péterlabdarúgás1
Veréb Krisztiánkajak-kenu1
Vereckei Ákoskajak-kenu2
Veres Győzősúlyemelés2
Vermes Albánúszás1
Verrasztó Zoltánúszás11
Vértesy Józsefvízilabda11
Vidáts Csabalabdarúgás1
Vilezsál Oszkárlabdarúgás1
Villányi Zsigmondöttusa1
Viski Erzsébetkajak-kenu2
Vízvári Györgyvízilabda1
Voit Esztertorna1
Vörös Zsuzsannaöttusa1
W
Wanié Andrásúszás1
Weisz Richárdbirkózás1
Werkner Lajosvívás2
Wichmann Tamáskajak-kenu21
Wieland Károlykajak-kenu1
Wiesner Frigyesatlétika1
Wladár Sándorúszás1
Z
Zachár Imreúszás1
Zádor Ervinvízilabda1
Záhonyi Attilasportlövészet1
Zakariás Józseflabdarúgás1
Zakariás Máriakajak-kenu1
Zala Györgykajak-kenu2
Zarándi Lászlóatlétika1
Zimonyi Róbertevezés1
Zombori Ödönbirkózás11
Zulawszky Bélavívás1
ZS
Zsitnik Bélaevezés1
Zsivótzky Gyulaatlétika12

 

A nyári olimpiákon érmeket szerző sportolók listája részletesen:

 

NévHelyszínSportágVersenysám 
A, Á
Abay Nemes Oszkár1936, Berlinúszás4 × 200 m gyorsbronz
Abay Péter dr.1992, Barcelonavíváskard csapatezüst
Ábrahám Attila1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Ábrahám Attila1988, Szöulkajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Ábrahám Attila1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Adrovicz Attila1996, Atlantakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Ágoston Judit1964, Tokióvívástőr csapatarany
Albert Flórián1960, Rómalabdarúgásbronz
Ambrus Miklós1964, Tokióvízilabdaarany
Angyal Éva1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Antal Márta1964, Tokióatlétikagerelyhajításezüst
Antal Róbert1952, Helsinkivízilabdaarany
Aradi Lajos1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Auguszta Mátyás1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
B
B. Nagy Pál1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr csapatarany
Baczakó Péter1976, Montrealsúlyemelésközépsúlybronz
Baczakó Péter1980, Moszkvasúlyemelésfélnehézsúlyarany
Badó Rajmund1924, Párizsbirkózáskötöttfogás nehézsúlybronz
Bajkó Károly1968, Mexikóvárosbirkózáskötöttfogás váltósúlybronz
Bajkó Károly1972, Münchenbirkózásszabadfogás 90 kgbronz
Bakó Pál1972, Münchenöttusacsapatezüst
Bakó Zoltán1976, Montrealkajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Bakonyi Péter1968, Mexikóvárosvíváskard csapatbronz
Bakonyi Péter1972, Münchenvíváskard csapatbronz
Bakos Károly1968, Mexikóvárossúlyemelésváltósúlybronz
Balázs Erzsébet1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Balczó András1968, Mexikóvárosöttusaegyéniezüst
Balczó András1972, Münchenöttusacsapatezüst
Balczó András1960, Rómaöttusacsapatarany
Balczó András1968, Mexikóvárosöttusacsapatarany
Balczó András1972, Münchenöttusaegyéniarany
Bálint László1972, Münchenlabdarúgásezüst
Balla József1976, Montrealbirkózásszabadfogás nehézsúlyezüst
Balla József1980, Moszkvabirkózásszabadfogás nehézsúlyezüst
Balogh Ambrus1952, Helsinkisportlövészetsportpisztolybronz
Balogh Beatrix2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Balogh Gábor2000, Sydneyöttusaegyéniezüst
Balthazár Lajos dr.1956, Melbournevíváspárbajtőr csapatezüst
Bánfalvi Klára1960, Rómakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Bárány Árpád1964, Tokióvíváspárbajtőr csapatarany
Bárány István1932, Los Angelesúszás4 × 200 m gyorsbronz
Bárány István dr.1928, Amszterdamúszás100 m gyorsezüst
Baranyai László1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Bárdosi Sándor2000, Sydneybirkózáskötöttfogás 85 kgezüst
Barta István1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Barta István1932, Los Angelesvízilabdaarany
Bártfai Krisztián2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Bartha Károly1924, Párizsúszás100 m hátbronz
Básti István1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Bauer Rudolf1900, Párizsatlétikadiszkoszvetésarany
Békési Ilona1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Békessy Béla1912, Stockholmvíváskard egyéniezüst
Bene Ferenc1964, Tokiólabdarúgásarany
Benedek Gábor1952, Helsinkiöttusaegyéniezüst
Benedek Gábor1952, Helsinkiöttusacsapatarany
Benedek János1972, Münchensúlyemeléspehelysúlybronz
Benedek Tibor2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Benedek Tibor2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Benedek Tibor2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Berczelly Tibor1952, Helsinkivíváskard egyénibronz
Berczelly Tibor1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Berczelly Tibor1936, Berlinvíváskard csapatarany
Berczelly Tibor1948, Londonvíváskard csapatarany
Berczelly Tibor1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Béres Zoltán1992, Barcelonaökölvívás81 kgbronz
Berkes József (Bittenbinder)1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Berki Krisztián2012, Londontornalólengésarany
Berty László1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Berty László1924, Párizsvívástőr csapatbronz
Berty László1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Berzsenyi Ralph dr.1936, Berlinsportlövészetkisöbű sportpuska fekvőezüst
Biros Péter2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Biros Péter2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Biros Péter2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Bóbis Gyula1948, Londonbirkózásszabadfogás nehézsúlyarany
Bóbis Ildikó1968, Mexikóvárosvívástőr csapatezüst
Bóbis Ildikó1972, Münchenvívástőr egyéniezüst
Bóbis Ildikó1972, Münchenvívástőr csapatezüst
Bóbis Ildikó1976, Montrealvívástőr csapatbronz
Boczkó Gábor2004, Athénvíváspárbajtőr csapatezüst
Boczkó Gábor2016, Rio de Janeirovíváspárbajtőr, csapatbronz
Bodnár András1960, Rómavízilabdabronz
Bodnár András1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Bodnár András1964, Tokióvízilabdaarany
Bodnár András dr.1972, Münchenvízilabdaezüst
Bodó Andrea1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Bodó Andrea1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Bodó Andrea1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Bodó Andrea1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Bodor Ödön1908, Londonatlétikaolimpiai futóváltóbronz
Bogen Erna1932, Los Angelesvívástőr egyénibronz
Bolvári Antal1952, Helsinkivízilabdaarany
Bolvári Antal1956, Melbournevízilabdaarany
Borkai Zsolt1988, Szöultornalólengésarany
Boros Ottó1960, Rómavízilabdabronz
Boros Ottó1956, Melbournevízilabdaarany
Boros Ottó1964, Tokióvízilabdaarany
Bóta Kinga2004, Athénkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Botos András1972, Münchenökölvíváspehelysúlybronz
Bozsi Mihály1936, Berlinvízilabdaarany
Bozsik József1952, Helsinkilabdarúgásarany
Brandi Jenő1948, Londonvízilabdaezüst
Brandi Jenő1936, Berlinvízilabdaarany
Branikovits László1972, Münchenlabdarúgásezüst
Bródy György1932, Los Angelesvízilabdaarany
Bródy György1936, Berlinvízilabdaarany
Budai László1952, Helsinkilabdarúgásarany
Buday Tamás1976, Montrealkajak-kenukenu vízforralók 500 mbronz
Buday Tamás1976, Montrealkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Bujdosó Ágota1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Bujdosó Imre1992, Barcelonavíváskard csapatezüst
Bujdosó Imre1988, Szöulvíváskard csapatarany
Burján Csaba2018, Phjongcshangrövidpályás gyorskorcsolyaváltóarany
Busa István1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Buzánszky Jenő1952, Helsinkilabdarúgásarany
C
Czene Attila1992, Barcelonaúszás200 m vegyesbronz
Czene Attila1996, Atlantaúszás200 m vegyesarany
Czibor Zoltán1952, Helsinkilabdarúgásarany
Czigány Kinga1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 500 marany
Cs
Csák Ibolya1936, Berlinatlétikamagasugrásarany
Csák József1992, Barcelonacselgáncs65 kgezüst
Csányi György1952, Helsinkiatlétika4 × 100 m váltófutásbronz
Csapó Gábor1980, Moszkvavízilabdabronz
Csapó Gábor1976, Montrealvízilabdaarany
Csapó Géza1976, Montrealkajak-kenukajak egyes 1000 mezüst
Csapó Géza1972, Münchenkajak-kenukajak egyes 1000 mbronz
Császár Mónika1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Csatári József1968, Mexikóvárosbirkózásszabadfogás félnehézsúlybronz
Csatári József1972, Münchenbirkózásszabadfogás 100 kgbronz
Cseh László2008, Pekingúszás200 m pillangóezüst
Cseh László2008, Pekingúszás200 m vegyesezüst
Cseh László2008, Pekingúszás400 m vegyesezüst
Cseh László2016, Rio de Janeiroúszás200 m pillangóezüst
Cseh László2004, Athénúszás400 m vegyesbronz
Cseh László2012, Londonúszás200 m vegyesbronz
Csermák József1952, Helsinkiatlétikakalapácsvetésarany
Csermely József1968, Mexikóvárosevezéskormányos nélküli négyesezüst
Csernai Tibor1964, Tokiólabdarúgásarany
Csernoviczki Éva2012, Londoncselgáncsnői légsúlybronz
Cservenyák Tibor1972, Münchenvízilabdaezüst
Cservenyák Tibor1976, Montrealvízilabdaarany
Csik Ferenc1936, Berlinúszás4 × 200 m gyorsbronz
Csik Ferenc1936, Berlinúszás100 m gyorsarany
Csík Tibor1948, Londonökölvívásharmatsúlyarany
Csillik Margit1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Csipes Ferenc1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Csipes Ferenc1996, Atlantakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Csipes Ferenc1988, Szöulkajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Csipes Ferenc1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Csipes Tamara2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak négyes 500 marany
Csizmadia István1968, Mexikóvároskajak-kenukajak négyes 1000 mbronz
Csollány Szilveszter1996, Atlantatornagyűrűezüst
Csollány Szilveszter2000, Sydneytornagyűrűarany
Csongrádi László1988, Szöulvíváskard csapatarany
Csordás Lajos1952, Helsinkilabdarúgásarany
Csősz Imre1992, Barcelonacselgáncs+95 kgbronz
Csuvik Oszkár1948, Londonvízilabdaezüst
D
Dalnoki Jenő1960, Rómalabdarúgásbronz
Dalnoki Jenő1952, Helsinkilabdarúgásarany
Dáni Nándor1896, Athénatlétika800 m síkfutásezüst
Darnyi Tamás1988, Szöulúszás200 m vegyesarany
Darnyi Tamás1988, Szöulúszás400 m vegyesarany
Darnyi Tamás1992, Barcelonaúszás200 m vegyesarany
Darnyi Tamás1992, Barcelonaúszás400 m vegyesarany
Deli Rita2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Delneky Gábor1960, Rómavíváskard csapatarany
Deme József1972, Münchenkajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Detre Szabolcs1980, Moszkvavitorlázásrepülő hollandibronz
Detre Zsolt1980, Moszkvavitorlázásrepülő hollandibronz
Dombi Rudolf2012, Londonkajak-kenukajak kettes 1000 marany
Donáth Ferenc1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Dónusz Éva1992, Barcelonakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Dónusz Éva1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 500 marany
Dömölky Lídia1960, Rómavívástőr csapatezüst
Dömölky Lídia1968, Mexikóvárosvívástőr csapatezüst
Dömölky Lídia1964, Tokióvívástőr csapatarany
Dömötör Zoltán1960, Rómavízilabdabronz
Dömötör Zoltán1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Dömötör Zoltán1964, Tokióvízilabdaarany
Ducza Anikó1964, Tokiótornatalajbronz
Dudás Zoltán1960, Rómalabdarúgásbronz
Dunai Antal1972, Münchenlabdarúgásezüst
Dunai Antal1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Dunai Ede1972, Münchenlabdarúgásezüst
Dunai János1960, Rómalabdarúgásbronz
Dunai Lajos1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
E, É
Egerszegi Krisztina1988, Szöulúszás100 m hátezüst
Egerszegi Krisztina1996, Atlantaúszás400 m vegyesbronz
Egerszegi Krisztina1988, Szöulúszás200 m hátarany
Egerszegi Krisztina1992, Barcelonaúszás100 m hátarany
Egerszegi Krisztina1992, Barcelonaúszás200 m hátarany
Egerszegi Krisztina1992, Barcelonaúszás400 m vegyesarany
Egerszegi Krisztina1996, Atlantaúszás200 m hátarany
Egervári Márta1976, Montrealtornafelemás korlátbronz
Egresi Vilma1960, Rómakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Elek Ilona1952, Helsinkivívástőr egyéniezüst
Elek Ilona1936, Berlinvívástőr egyéniarany
Elek Ilona1948, Londonvívástőr egyéniarany
Énekes István1932, Los Angelesökölvíváslégsúlyarany
Erdei Zsolt2000, Sydneyökölvívás75 kgbronz
Erdődy Imre1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Erdős Éva1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Erdős Sándor1972, Münchenvíváspárbajtőr csapatarany
Érsek Zsolt1988, Szöulvívástőr csapatbronz
F
Fábián Dezső1948, Londonvízilabdaezüst
Fábián Dezső1952, Helsinkivízilabdaarany
Fábián László1956, Melbournekajak-kenukajak kettes 10 000 marany
Fábián László1988, Szöulöttusacsapatarany
Faragó Lajos1960, Rómalabdarúgásbronz
Faragó Tamás1972, Münchenvízilabdaezüst
Faragó Tamás1980, Moszkvavízilabdabronz
Faragó Tamás1976, Montrealvízilabdaarany
Farkas Ágnes2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Farkas Andrea2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Farkas Andrea1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Farkas Imre1956, Melbournekajak-kenukenu vízforralók 10 000 mbronz
Farkas Imre1960, Rómakajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Farkas János1964, Tokiólabdarúgásarany
Farkas Péter1992, Barcelonabirkózáskötöttfogás 82 kgarany
Fatér Károly1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Fazekas László1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Fazekas-Zur Krisztina2012, Londonkajak-kenukajak négyes 500 marany
Fazekas-Zur Krisztina2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak négyes 500 marany
Fehér Anna1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Fekete József1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Felkai László1960, Rómavízilabdabronz
Felkai László1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Felkai László1964, Tokióvízilabdaarany
Fenyvesi Csaba1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr csapatarany
Fenyvesi Csaba1972, Münchenvíváspárbajtőr egyéniarany
Fenyvesi Csaba1972, Münchenvíváspárbajtőr csapatarany
Ferencz Károly1948, Londonbirkózáskötöttfogás könnyűsúlybronz
Feri Attila1996, Atlantasúlyemelés70 kgbronz
Fidel László1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Fodor Rajmund2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Fodor Rajmund2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Fodor Zoltán2008, Pekingbirkózáskötöttfogás 84 kgezüst
Foltán László1980, Moszkvakajak-kenukenu kettes 500 marany
Fóti Samu1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Földes Dezső1908, Londonvíváskard csapatarany
Földes Dezső1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Földes Éva dr.1948, Londonművészeti versenyekepikai művekbronz
Földessy Ödön1952, Helsinkiatlétikatávolugrásbronz
Földi Imre1964, Tokiósúlyemeléslégsúlyezüst
Földi Imre1968, Mexikóvárossúlyemeléslégsúlyezüst
Földi Imre1972, Münchensúlyemeléslégsúlyarany
Frey Oszkár1976, Montrealkajak-kenukenu vízforralók 500 mbronz
Frey Oszkár1976, Montrealkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Fuchs Jenő1908, Londonvíváskard egyéniarany
Fuchs Jenő1908, Londonvíváskard csapatarany
Fuchs Jenő1912, Stockholmvíváskard egyéniarany
Fuchs Jenő1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Fülöp Mihály1956, Melbournevívástőr csapatbronz
G
Gábor Tamás1964, Tokióvíváspárbajtőr csapatarany
Garay János1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Garay János1924, Párizsvíváskard egyénibronz
Garay János1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Gátai Róbert1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Géczi Erika1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Géczi István1972, Münchenlabdarúgásezüst
Gedó György1972, Münchenökölvíváspapírsúlyarany
Gedővári Imre1980, Moszkvavíváskard egyénibronz
Gedővári Imre1980, Moszkvavíváskard csapatbronz
Gedővári Imre1988, Szöulvíváskard csapatarany
Gelei József1964, Tokiólabdarúgásarany
Gellért Imre1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Gerde Oszkár1908, Londonvíváskard csapatarany
Gerde Oszkár1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Gerendás György1980, Moszkvavízilabdabronz
Gerendás György1976, Montrealvízilabdaarany
Gerevich Aladár1952, Helsinkivíváskard egyéniezüst
Gerevich Aladár1936, Berlinvíváskard egyénibronz
Gerevich Aladár1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Gerevich Aladár1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Gerevich Aladár1936, Berlinvíváskard csapatarany
Gerevich Aladár1948, Londonvíváskard egyéniarany
Gerevich Aladár1948, Londonvíváskard csapatarany
Gerevich Aladár1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Gerevich Aladár1956, Melbournevíváskard csapatarany
Gerevich Aladár1960, Rómavíváskard csapatarany
Gerevich Pál1972, Münchenvíváskard csapatbronz
Gerevich Pál1980, Moszkvavíváskard csapatbronz
Gergely István2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Gergely István2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Giczy Csaba1968, Mexikóvároskajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Giczy Csaba1968, Mexikóvároskajak-kenukajak négyes 1000 mbronz
Glykais Gyula1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Glykais Gyula1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Goldoványi Béla1952, Helsinkiatlétika4 × 100 m váltófutásbronz
Gombos Sándor1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Gönczy Lajos1900, Párizsatlétikamagasugrásbronz
Görgényi István1972, Münchenvízilabdaezüst
Göröcs János1960, Rómalabdarúgásbronz
Gróf Ödön1936, Berlinúszás4 × 200 m gyorsbronz
Grosics Gyula1952, Helsinkilabdarúgásarany
Guczoghy György1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Gulácsy Mária1968, Mexikóvárosvívástőr csapatezüst
Gurics György1952, Helsinkibirkózásszabadfogás középsúlybronz
Gurovits József1952, Helsinkikajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Güttler Károly1988, Szöulúszás100 m mellezüst
Güttler Károly1996, Atlantaúszás200 m mellezüst
GY
Gyarmati Andrea1972, Münchenúszás100 m hátezüst
Gyarmati Andrea1972, Münchenúszás100 m pillangóbronz
Gyarmati Dezső1948, Londonvízilabdaezüst
Gyarmati Dezső1960, Rómavízilabdabronz
Gyarmati Dezső1952, Helsinkivízilabdaarany
Gyarmati Dezső1956, Melbournevízilabdaarany
Gyarmati Dezső1964, Tokióvízilabdaarany
Gyarmati Olga1948, Londonatlétikatávolugrásarany
Gyenge Valéria1952, Helsinkiúszás400 m gyorsarany
Győrfi Endre1948, Londonvízilabdaezüst
Gyulay Zsolt1992, Barcelonakajak-kenukajak egyes 500 mezüst
Gyulay Zsolt1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Gyulay Zsolt1988, Szöulkajak-kenukajak egyes 500 marany
Gyulay Zsolt1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Gyuricza József1956, Melbournevívástőr csapatbronz
Gyurta Dániel2004, Athénúszás200 m mellezüst
Gyurta Dániel2012, Londonúszás200 m mellarany
H
Haberfeld Győző1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Hajós Alfréd1924, Párizsművészetépítészetezüst
Hajós Alfréd1896, Athénúszás100 m gyorsarany
Hajós Alfréd1896, Athénúszás1200 m gyorsarany
Hajtós Bertalan1992, Barcelonacselgáncs71 kgezüst
Halassy Olivér1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Halassy Olivér1932, Los Angelesvízilabdaarany
Halassy Olivér1936, Berlinvízilabdaarany
Halasy Gyula1924, PárizssportlövészetTrap egyéniarany
Halmay Zoltán1900, Párizsúszás200 m gyorsezüst
Halmay Zoltán1900, Párizsúszás4000 m gyorsezüst
Halmay Zoltán1908, Londonúszás100 m gyorsezüst
Halmay Zoltán1908, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
Halmay Zoltán1900, Párizsúszás1000 m gyorsbronz
Halmay Zoltán1904, St. Louisúszás50 yard gyorsarany
Halmay Zoltán1904, St. Louisúszás100 yard gyorsarany
Hammang Ferenc1980, Moszkvavíváskard csapatbronz
Hammerl László1968, Mexikóvárossportlövészetkisöbűsportpuska fekvőezüst
Hammerl László1964, Tokiósportlövészetkisöbű puska összetettbronz
Hammerl László1964, Tokiósportlövészetkisöbű puska fekvőarany
Hámori Jenő1956, Melbournevíváskard csapatarany
Harangi Imre1936, Berlinökölvíváskönnyűsúlyarany
Hargitay András1972, Münchenúszás400 m vegyesbronz
Hasznos István1952, Helsinkivízilabdaarany
Hatlaczky Ferenc1956, Melbournekajak-kenukajak egyes 10 000 mezüst
Hatos Gábor2012, Londonbirkózásszabadfogás 74 kgbronz
Hauszler Károly1980, Moszkvavízilabdabronz
Hazai Kálmán1936, Berlinvízilabdaarany
Hegedűs Csaba1972, Münchenbirkózáskötöttfogás 82 kgarany
Hegedűs Ferenc1992, Barcelonavíváspárbajtőr csapatezüst
Hellmich Ottó1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Herczeg István1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Hernek István1956, Melbournekajak-kenukenu egyes 1000 mezüst
Hesz Mihály1964, Tokiókajak-kenukajak egyes 1000 mezüst
Hesz Mihály1968, Mexikóvároskajak-kenukajak egyes 1000 marany
Hevesi István1960, Rómavízilabdabronz
Hevesi István1956, Melbournevízilabdaarany
Hidegkuti Nándor1952, Helsinkilabdarúgásarany
Hódos Imre1952, Helsinkibirkózáskötöttfogás légsúlyarany
Hódosi Sándor1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 1000 méterarany
Hoffmann Beáta1996, Atlantakézilabdabronz
Holczreiter Sándor1972, Münchensúlyemeléslepkesúlybronz
Holop Miklós1948, Londonvízilabdaezüst
Homonnai Márton1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Homonnai Márton1932, Los Angelesvízilabdaarany
Homonnai Márton1936, Berlinvízilabdaarany
Horkai György1980, Moszkvavízilabdabronz
Horkai György1976, Montrealvízilabdaarany
Horváth Csaba1996, Atlantakajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Horváth Csaba1996, Atlantakajak-kenukenu kettes 500 marany
Horváth Gábor1996, Atlantakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Horváth Gábor2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 1000 marany
Horváth Gábor2004, Athénkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Horváth György1972, Münchensúlyemelésközépsúlybronz
Horváth Klára1976, Montrealkézilabdabronz
Horváth László1980, Moszkvaöttusacsapatezüst
Horváth Zoltán1960, Rómavíváskard egyéniezüst
Horváth Zoltán1960, Rómavíváskard csapatarany
Hosnyánszky Norbert2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Hosszú Katinka2016, Rio de Janeiroúszás200 m hátezüst
Hosszú Katinka2016, Rio de Janeiroúszás100 m hátarany
Hosszú Katinka2016, Rio de Janeiroúszás200 m vegyesarany
Hosszú Katinka2016, Rio de Janeiroúszás400 m vegyesarany
Hunics József1956, Melbournekajak-kenukenu vízforralók 10 000 mbronz
I, Í
ifj. Szívós István1972, Münchenvízilabdaezüst
ifj. Szívós István1976, Montrealvízilabdaarany
ifj. Szívós István1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
ifj. Szívós István1980, Moszkvavízilabdabronz
Igaly Diána2000, Sydneysportlövészetskeetbronz
Igaly Diána2004, Athénsportlövészetskeetarany
Ihász Kálmán1964, Tokiólabdarúgásarany
Imre Géza2004, Athénvíváspárbajtőr, csapatezüst
Imre Géza2016, Rio de Janeirovíváspárbajtőr, egyéniezüst
Imre Géza1996, Atlantavíváspárbajtőr egyénibronz
Imre Géza2016, Rio de Janeirovíváspárbajtőr, csapatbronz
Isaszegi Róbert1988, Szöulökölvívás48 kgbronz
Ivády Sándor1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Ivády Sándor1932, Los Angelesvízilabdaarany
J
Jacsó József1988, Szöulsúlyemelés110 kgezüst
Janics Natasa2008, Pekingkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Janics Natasa2012, Londonkajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Janics Natasa2012, Londonkajak-kenukajak egyes 200 mbronz
Janics Natasa2004, Athénkajak-kenukajak egyes 500 marany
Janics Natasa2004, Athénkajak-kenukajak kettes 500 marany
Janics Natasa2008, Pekingkajak-kenukajak kettes 500 marany
Jánosi Zsuzsa1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Jeney László1948, Londonvízilabdaezüst
Jeney László1960, Rómavízilabdabronz
Jeney László1952, Helsinkivízilabdaarany
Jeney László1956, Melbournevízilabdaarany
Joós István1980, Moszkvakajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Juhász István1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Juhász Katalin1960, Rómavívástőr csapatezüst
Juhász Katalin1964, Tokióvívástőr csapatarany
Juhász Péter1972, Münchenlabdarúgásezüst
K
Kabos Endre1932, Los Angelesvíváskard egyénibronz
Kabos Endre1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Kabos Endre1936, Berlinvíváskard egyéniarany
Kabos Endre1936, Berlinvíváskard csapatarany
Kádas Géza1948, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
Kádas Géza1948, Londonúszás100 m gyorsbronz
Kajdi János1972, Münchenökölvívásváltósúlyezüst
Kalmár János dr.1968, Mexikóvárosvíváskard csapatbronz
Kalocsai Margit1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Kammerer Zoltán2012, Londonkajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Kammerer Zoltán2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 500 marany
Kammerer Zoltán2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 1000 marany
Kammerer Zoltán2004, Athénkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Kamuti Jenő dr.1968, Mexikóvárosvívástőr egyéniezüst
Kamuti Jenő dr.1972, Münchenvívástőr egyéniezüst
Kancsal Tamás1976, Montrealöttusacsapatbronz
Kanizsa Tivadar1960, Rómavízilabdabronz
Kanizsa Tivadar1956, Melbournevízilabdaarany
Kanizsa Tivadar1964, Tokióvízilabdaarany
Kántor Anikó2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Kántor Anikó1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Kapás Boglárka2016, Rio de Janeiroúszás800 m gyorsbronz
Karcsics Irén1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Karcsics Irén1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Karcsics Irén1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Kárpáti György1952, Helsinkivízilabdaarany
Kárpáti György1956, Melbournevízilabdaarany
Kárpáti György1964, Tokióvízilabdaarany
Kárpáti György dr.1960, Rómavízilabdabronz
Kárpáti Károly1932, Los Angelesbirkózásszabadfogás könnyűsúlyezüst
Kárpáti Károly1936, Berlinbirkózásszabadfogás 66 kgarany
Kárpáti Rudolf1948, Londonvíváskard csapatarany
Kárpáti Rudolf1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Kárpáti Rudolf1956, Melbournevíváskard egyéniarany
Kárpáti Rudolf1956, Melbournevíváskard csapatarany
Kárpáti Rudolf1960, Rómavíváskard egyéniarany
Kárpáti Rudolf1960, Rómavíváskard csapatarany
Kásás Tamás2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Kásás Tamás2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Kásás Tamás2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Kásás Zoltán1972, Münchenvízilabdaezüst
Katona András1960, Rómavízilabdabronz
Katona Sándor1964, Tokiólabdarúgásarany
Kausz István1964, Tokióvíváspárbajtőr csapatarany
Keglovich László1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Kékessy Andrea1948, St. Moritzműkorcsolyapárosezüst
Kelemen Márta1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Kelemen Zoltán1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Keleti Ágnes1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Keleti Ágnes1956, Melbournetornaösszetett egyéniezüst
Keleti Ágnes1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Keleti Ágnes1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Keleti Ágnes1952, Helsinkitornafelemás korlátbronz
Keleti Ágnes1952, Helsinkitornaműszabadgyakorlatarany
Keleti Ágnes1956, Melbournetornafelemás korlátarany
Keleti Ágnes1956, Melbournetornagerendaarany
Keleti Ágnes1956, Melbournetornaműszabadgyakorlatarany
Keleti Ágnes1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Kellner Gyula1896, Athénatlétikamaratonfutásbronz
Kemecsey Imre1960, Rómakajak-kenukajak 4 × 500 m váltóezüst
Kenderesi Tamás2016, Rio de Janeiroúszás200 m pillangóbronz
Kenéz György1976, Montrealvízilabdaarany
Keresztes Attila1956, Melbournevíváskard csapatarany
Keresztes Lajos1924, Párizsbirkózáskötöttfogás könnyűsúlyezüst
Keresztes Lajos1928, Amszterdambirkózáskötöttfogás könnyűsúlyarany
Keresztessy József1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Kertész Alíz1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Kertész Alíz1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Kéry Anikó1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Keserű Alajos1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Keserű Alajos1932, Los Angelesvízilabdaarany
Keserű Ferenc1932, Los Angelesvízilabdaarany
Keserű Ferenc dr.1928, Münchenvízilabdaezüst
Kincses Tibor1980, Moszkvacselgáncs60 kgbronz
Király Ede1948, St. Moritzműkorcsolyapárosezüst
Kis Gábor2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Kiss Antal1968, Mexikóvárosatlétika50 km gyaloglásezüst
Kiss Balázs1996, Atlantaatlétikakalapácsvetésarany
Kiss Ferenc1972, Münchenbirkózáskötöttfogás 100 kgbronz
Kiss Gergely2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Kiss Gergely2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Kiss Gergely2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Kiss Géza1904, St. Louisúszás1 mérföld gyorsezüst
Kiss Géza1904, St. Louisúszásfél mérföld gyorsbronz
Kiss István1980, Moszkvavízilabdabronz
Kiss Lajos1956, Melbournekajak-kenukajak egyes 1000 mbronz
Kiss Tamás2008, Pekingkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Klinga László1972, Münchenbirkózásszabadfogás 57 kgbronz
Knoch Viktor2018, Phjongcshangrövidpályás gyorskorcsolyaváltóarany
Kóczán Mór1912, Stockholmatlétikagerelyhajításbronz
Kocsis Antal1928, Amszterdamökölvíváslégsúlyarany
Kocsis Erzsébet1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Kocsis Ferenc1980, Moszkvabirkózáskötöttfogás 74 kgarany
Kocsis Lajos1972, Münchenlabdarúgásezüst
Kocsis Lajos1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Kocsis Sándor1952, Helsinkilabdarúgásarany
Kolczonay Ernő1980, Moszkvavíváspárbajtőr egyéniezüst
Kolczonay Ernő1992, Barcelonavíváspárbajtőr csapatezüst
Kolonics György1996, Atlantakajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Kolonics György2004, Athénkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Kolonics György1996, Atlantakajak-kenukenu kettes 500 marany
Kolonics György2000, Sydneykajak-kenukenu egyes 500 marany
Komáromi Tibor1988, Szöulbirkózáskötöttfogás 82 kgezüst
Komora Imre1964, Tokiólabdarúgásarany
Konrád Ferenc1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Konrád Ferenc1976, Montrealvízilabdaarany
Konrád Ferenc dr.1972, Münchenvízilabdaezüst
Konrád János1960, Rómavízilabdabronz
Konrád János1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Konrád János1964, Tokióvízilabdaarany
Kontsek Jolán1968, Mexikóvárosatlétikadiszkoszvetésbronz
Korondi Margit1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Korondi Margit1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Korondi Margit1952, Helsinkitornaösszetett egyénibronz
Korondi Margit1952, Helsinkitornaműszabadgyakorlatbronz
Korondi Margit1952, Helsinkitornagerendabronz
Korondi Margit1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Korondi Margit1952, Helsinkitornafelemás korlátarany
Korondi Margit1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Kósz Zoltán2000, Sydneyvízilabdaarany
Kovács Ágnes1996, Atlantaúszás200 m mellbronz
Kovács Ágnes2000, Sydneyúszás200 m mellarany
Kovács Annamária1968, Mexikóvárosatlétikaötpróbabronz
Kovács Antal1992, Barcelonacselgáncs95 kgarany
Kovács Edit1976, Montrealvívástőr csapatbronz
Kovács Edit1980, Moszkvavívástőr csapatbronz
Kovács Edit1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Kovács Ferenc1960, Rómalabdarúgásbronz
Kovács Imre1952, Helsinkilabdarúgásarany
Kovács István1980, Moszkvabirkózásszabadfogás 82 kgbronz
Kovács István1992, Barcelonaökölvívás51 kgbronz
Kovács István1996, Atlantaökölvívás54 kgarany
Kovács Iván1992, Barcelonavíváspárbajtőr csapatezüst
Kovács Iván2004, Athénvíváspárbajtőr csapatezüst
Kovács József1956, Melbourneatlétika10 000 m síkfutásezüst
Kovács József1972, Münchenlabdarúgásezüst
Kovács Katalin2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Kovács Katalin2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kovács Katalin2004, Athénkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kovács Katalin2008, Pekingkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kovács Katalin2012, Londonkajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Kovács Katalin2004, Athénkajak-kenukajak kettes 500 marany
Kovács Katalin2008, Pekingkajak-kenukajak kettes 500 marany
Kovács Katalin2012, Londonkajak-kenukajak négyes 500 marany
Kovács Pál1948, Londonvíváskard egyénibronz
Kovács Pál1936, Berlinvíváskard csapatarany
Kovács Pál1948, Londonvíváskard csapatarany
Kovács Pál1952, Helsinkivíváskard egyéniarany
Kovács Pál1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Kovács Pál1956, Melbournevíváskard csapatarany
Kovács Pál1960, Rómavíváskard csapatarany
Kovács Péter1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Kovács Tamás1968, Mexikóvárosvíváskard csapatbronz
Kovács Tamás1972, Münchenvíváskard csapatbronz
Kovács Zoltán1988, Szöulsportlövészetgyorstüzelő pisztolybronz
Kovácsi Aladár1952, Helsinkiöttusacsapatarany
Kozák Danuta2008, Pekingkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kozák Danuta2012, Londonkajak-kenukajak egyes 500 marany
Kozák Danuta2012, Londonkajak-kenukajak négyes 500 marany
Kozák Danuta2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak egyes 500 marany
Kozák Danuta2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak kettes 500 marany
Kozák Danuta2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak négyes 500 marany
Kozma István1964, Tokióbirkózáskötöttfogás nehézsúlyarany
Kozma István1968, Mexikóvárosbirkózáskötöttfogás nehézsúlyarany
Kozma Mihály1972, Münchenlabdarúgásezüst
Kozmann György2004, Athénkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Kozmann György2008, Pekingkajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Kőbán Rita1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kőbán Rita1992, Barcelonakajak-kenukajak egyes 500 mezüst
Kőbán Rita2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Kőbán Rita1992, Barcelonakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Kőbán Rita1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 500 marany
Kőbán Rita1996, Atlantakajak-kenukajak egyes 500 méterarany
Kökény Beatrix2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Kökény Beatrix1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Kökény Roland2012, Londonkajak-kenukajak kettes 1000 marany
Kőszegi György1976, Montrealsúlyemelés52 kgezüst
Köteles Erzsébet1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Köteles Erzsébet1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Köteles Erzsébet1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Köteles Erzsébet1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Köteles Erzsébet1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Kővágó Zoltán2004, Athénatlétikadiszkoszvetésezüst
Köves Csaba1992, Barcelonavíváskard csapatezüst
Köves Csaba1996, Atlantavíváskard csapatezüst
Kövi Mária1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Kövi Mária1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Krizmanich János1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Krutzler Eszter2004, Athénsúlyemelés69 kgezüst
Kulcsár Anita2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Kulcsár Gergely1964, Tokióatlétikagerelyhajításezüst
Kulcsár Gergely1960, Rómaatlétikagerelyhajításbronz
Kulcsár Gergely1968, Mexikóvárosatlétikagerelyhajításbronz
Kulcsár Győző1972, Münchenvíváspárbajtőr egyénibronz
Kulcsár Győző1976, Montrealvíváspárbajtőr egyénibronz
Kulcsár Győző1964, Tokióvíváspárbajtőr csapatarany
Kulcsár Győző1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr egyéniarany
Kulcsár Győző1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr csapatarany
Kulcsár Győző1972, Münchenvíváspárbajtőr csapatarany
Kulcsár Krisztián1992, Barcelonavíváspárbajtőr csapatezüst
Kulcsár Krisztián2004, Athénvíváspárbajtőr csapatezüst
Kulifai Tamás2012, Londonkajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Kun Szilárd1952, Helsinkisportlövészetgyorstüzelő pisztolyezüst
Kuncz László1980, Moszkvavízilabdabronz
Kutasi György1936, Berlinvízilabdaarany
Kű Lajos1972, Münchenlabdarúgásezüst
L
Lantos Mihály1952, Helsinkilabdarúgásarany
Las Torres Béla1908, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
Lauber Dezső1924, Párizsművészetépítészetezüst
Lemhényi Dezső1948, Londonvízilabdaezüst
Lemhényi Dezső1952, Helsinkivízilabdaarany
Lengyel Árpád1936, Berlinúszás4 × 200 m gyorsbronz
Lévai István1980, Moszkvaökölvívásnehézsúlybronz
Levitzky Károly1908, Londonevezésegypárevezősbronz
Lichteneckert István1924, Párizsvívástőr csapatbronz
Littomeritzky Mária1952, Helsinkiúszás4 × 100 m gyorsúszó váltóarany
Liu Shaoang2018, Phjongcshangrövidpályás gyorskorcsolyaváltóarany
Liu Shaolin Sándor2018, Phjongcshangrövidpályás gyorskorcsolyaváltóarany
Lóránt Gyula1952, Helsinkilabdarúgásarany
Lovász Lázár1968, Mexikóvárosatlétikakalapácsvetésbronz
Lőrincz Márton1936, Berlinbirkózáskötöttfogás, légsúlyarany
Lőrincz Tamás2012, Londonbirkózáskötöttfogás 66 kgezüst
Lőwy Dóra2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
M
Madaras Norbert2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Madaras Norbert2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Madary Ilona1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Magas István1972, Münchenvízilabdaezüst
Magay Dániel1956, Melbournevíváskard csapatarany
Magyar Zoltán1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Magyar Zoltán1976, Montrealtornalólengésarany
Magyar Zoltán1980, Moszkvatornalólengésarany
Majoros István2004, Athénbirkózáskötöttfogás 55 kgarany
Makray Katalin1964, Tokiótornafelemás korlátezüst
Manno Miltiades1932, Los Angelesművészetszobrászatezüst
Maracskó Tibor1980, Moszkvaöttusacsapatezüst
Maracskó Tibor1976, Montrealöttusacsapatbronz
Märcz Tamás2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Markovits Kálmán1960, Rómavízilabdabronz
Markovits Kálmán1952, Helsinkivízilabdaarany
Markovits Kálmán1956, Melbournevízilabdaarany
Márkus Erzsébet2000, Sydneysúlyemelés69 kgezüst
Maros Magda1980, Moszkvavívástőr egyéniezüst
Maros Magda1976, Montrealvívástőr csapatbronz
Maros Magda1980, Moszkvavívástőr csapatbronz
Marosi Ádám2012, Londonöttusaegyénibronz
Marosi József1956, Melbournevíváspárbajtőr csapatezüst
Marosi József1956, Melbournevívástőr csapatbronz
Marosi Paula1968, Mexikóvárosvívástőr csapatezüst
Marosi Paula1964, Tokióvívástőr csapatarany
Marót Péter1972, Münchenvíváskard egyéniezüst
Marót Péter1972, Münchenvíváskard csapatbronz
Martin Miklós1952, Helsinkivízilabdaarany
Martinek János1996, Atlantaöttusaegyénibronz
Martinek János1988, Szöulöttusaegyéniarany
Martinek János1988, Szöulöttusacsapatarany
Márton Anita2016, Rio de Janeiroatlétikasúlylökésbronz
Marvalics Györgyi1960, Rómavívástőr csapatezüst
Maszlay Lajos1948, Londonvívástőr egyénibronz
Maszlay Lajos1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Mátéfi Eszter1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Mayer Mihály1960, Rómavízilabdabronz
Mayer Mihály1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Mayer Mihály1956, Melbournevízilabdaarany
Mayer Mihály1964, Tokióvízilabdaarany
Medveczky Krisztina1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Meksz Anikó1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Melis Antal1968, Mexikóvárosevezéskormányos nélküli négyesezüst
Melis Zoltán1968, Mexikóvárosevezéskormányos nélküli négyesezüst
Menczel Iván1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Mendelényi Tamás1960, Rómavíváskard csapatarany
Mészáros Erika1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Mészáros Erika1992, Barcelonakajak-kenukajak négyes 500 marany
Mészáros Ervin1912, Stockholmvíváskard egyénibronz
Mészáros Ervin1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Mészáros Gabriella1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Mészáros György1960, Rómakajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Mészáros György1960, Rómakajak-kenukajak 4 × 500 m váltóezüst
Meszéna Miklós1968, Mexikóvárosvíváskard csapatbronz
Messzi István1988, Szöulsúlyemelés82,5 kgezüst
Mező Ferenc1928, Amszterdamművészeti versenyekirodalom, epikaarany
Mincza-Nébald Ildikó2008, Pekingvíváspárbajtőr egyénibronz
Mitró György1948, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
Mitró György1948, Londonúszás1500 m gyorsbronz
Mizsei György1992, Barcelonaökölvívás71 kgbronz
Mizsér Attila1992, Barcelonaöttusaegyéniezüst
Mizsér Attila1988, Szöulöttusacsapatarany
Módos Péter2012, Londonbirkózáskötöttfogás 55 kgbronz
Mogyorósi-Klencs János1948, Londontornaműszabadgyakorlatezüst
Mogyorósi-Klencs János1948, Londontornaugrásbronz
Mogyorósi-Klencs János1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Mogyoróssy Győző1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Mohácsi Ferenc1956, Melbournekajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Molnár Endre1972, Münchenvízilabdaezüst
Molnár Endre1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Molnár Endre1980, Moszkvavízilabdabronz
Molnár Endre1976, Montrealvízilabdaarany
Molnár István1936, Berlinvízilabdaarany
Molnár Tamás2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Molnár Tamás2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Molnár Tamás2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Móna István1968, Mexikóvárosöttusacsapatarany
Munk József1908, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
N, NY
Nagy Ambrus1956, Melbournevíváspárbajtőr csapatezüst
Nagy Anikó2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Nagy Anikó1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Nagy Ernő1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Nagy Ilona1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Nagy Imre1960, Rómaöttusaegyéniezüst
Nagy Imre1964, Tokióöttusacsapatbronz
Nagy Imre1960, Rómaöttusacsapatarany
Nagy József1908, Londonatlétikaolimpiai futóváltóbronz
Nagy László1952, Osloműkorcsolyapárosbronz
Nagy László1956, Cortina D'Ampezzoműkorcsolyapárosbronz
Nagy László1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Nagy Margit1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Nagy Margit1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Nagy Mariann1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Nagy Marianna1952, Osloműkorcsolyapárosbronz
Nagy Marianna1956, Cortina D'Ampezzoműkorcsolyapárosbronz
Nagy Tímea2000, Sydneyvíváspárbajtőr egyéniarany
Nagy Tímea2004, Athénvíváspárbajtőr egyéniarany
Nagy Zsuzsanna1972, Münchentornaösszetett csapatbronz
Navarrete József1996, Atlantavíváskard csapatezüst
Nébald György1980, Moszkvavíváskard csapatbronz
Nébald György1988, Szöulvíváskard csapatarany
Nébald György dr.1992, Barcelonavíváskard csapatezüst
Nébald Rudolf1980, Moszkvavíváskard csapatbronz
Nemcsik Zsolt2004, Athénvíváskard egyéniezüst
Nemere Zoltán1964, Tokióvíváspárbajtőr csapatarany
Nemere Zoltán1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr csapatarany
Németh Angéla1968, Mexikóvárosatlétikagerelyhajításarany
Németh Erzsébet1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Németh Ferenc1960, Rómaöttusaegyéniarany
Németh Ferenc1960, Rómaöttusacsapatarany
Németh Helga1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Németh Imre1952, Helsinkiatlétikakalapácsvetésbronz
Németh Imre1948, Londonatlétikakalapácsvetésarany
Németh János1932, Los Angelesvízilabdaarany
Németh János1936, Berlinvízilabdaarany
Németh Miklós1976, Montrealatlétikagerelyhajításarany
Nógrádi Ferenc1964, Tokiólabdarúgásarany
Noskó Ernő1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Novák Dezső1960, Rómalabdarúgásbronz
Novák Dezső1964, Tokiólabdarúgásarany
Novák Dezső1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Novák Éva1952, Helsinkiúszás400 m gyorsezüst
Novák Éva1952, Helsinkiúszás200 m mellezüst
Novák Éva1948, Londonúszás200 m mellbronz
Novák Éva1952, Helsinkiúszás4 × 100 m gyorsarany
Novák Ferenc2000, Sydneykajak-kenukenu kettes 500 marany
Novák Gábor1952, Helsinkikajak-kenukenu egyes 10 000 mezüst
Novák Ilona1952, Helsinkiúszás4 × 100 m gyorsarany
Növényi Norbert1980, Moszkvabirkózáskötöttfogás 90 kgarany
Nyári Magdolna1960, Rómavívástőr csapatezüst
Nyéki Imre1948, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
O, Ó
Ónodi Henrietta1992, Barcelonatornatalajezüst
Ónodi Henrietta1992, Barcelonatornaugrásarany
Orbán Árpád1964, Tokiólabdarúgásarany
Orbán László1972, Münchenökölvíváskönnyüsúlyezüst
Orosz Pál1960, Rómalabdarúgásbronz
Osztrics István1972, Münchenvíváspárbajtőr csapatarany
Ozsvár András1980, Moszkvacselgáncsabszolút kategóriabronz
P
Pacsai Márta1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Pádár Ildikó2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Pádár Ildikó1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Pál Tibor1960, Rómalabdarúgásbronz
Pálinger Katalin2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Palócz Endre1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Palotai Károly1964, Tokiólabdarúgásarany
Palotás József1936, Berlinbirkózáskötöttfogás középsúlybronz
Palotás Péter1952, Helsinkilabdarúgásarany
Páncsics Miklós1972, Münchenlabdarúgásezüst
Páncsics Miklós1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Papp Bertalan1948, Londonvíváskard csapatarany
Papp Bertalan1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Papp Lajos1972, Münchensportlövészetnagyöbű puska összetettbronz
Papp László1928, Amszterdambirkózáskötöttfogás kisközépsúlyezüst
Papp László1948, Londonökölvívásközépsúlyarany
Papp László1952, Helsinkiökölvívásnagyváltósúlyarany
Papp László1956, Melbourneökölvívásnagyváltósúlyarany
Pars Krisztián2012, Londonatlétikakalapácsvetésarany
Parti János1952, Helsinkikajak-kenukenu egyes 1000 mezüst
Parti János1956, Melbournekajak-kenukenu egyes 10 000 mezüst
Parti János1960, Rómakajak-kenukenu egyes 1000 marany
Pászti Elemér1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Pataki Ferenc1948, Londontornaugrásbronz
Pataki Ferenc1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Pataki Ferenc1948, Londontornaműszabadgyakorlatarany
Pauman Dániel2012, Londonkajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Pédery Árpád1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Pelle István1932, Los Angelestornaösszetett egyéniezüst
Pelle István1932, Los Angelestornakorlátezüst
Pelle István1932, Los Angelestornalólengésarany
Pelle István1932, Los Angelestornaműszabadgyakorlatarany
Pethő Zsuzsanna1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Petrikovics Gyula1968, Mexikóvároskajak-kenukenu kettes 1000 mezüst
Petschauer Attila1928, Amszterdamvíváskard egyéniezüst
Petschauer Attila1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Petschauer Attila1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Pézsa Tibor1968, Mexikóvárosvíváskard egyénibronz
Pézsa Tibor1968, Mexikóvárosvíváskard csapatbronz
Pézsa Tibor1972, Münchenvíváskard csapatbronz
Pézsa Tibor1964, Tokióvíváskard egyéniarany
Pfeffer Anna1968, Mexikóvároskajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Pfeffer Anna1976, Montrealkajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Pfeffer Anna1972, Münchenkajak-kenukajak egyes 500 mbronz
Pigniczki Krisztina2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Piller György1932, Los Angelesvíváskard egyéniarany
Piller György1932, Los Angelesvíváskard csapatarany
Platthy József1936, Berlinlovaglásdíjugratásbronz
Pócsik Dénes1972, Münchenvízilabdaezüst
Pócsik Dénes1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Pócsik Dénes1964, Tokióvízilabdaarany
Pók Pál1948, Londonvízilabdaezüst
Polyák Imre1952, Helsinkibirkózáskötöttfogás pehelysúlyezüst
Polyák Imre1956, Melbournebirkózáskötöttfogás pehelysúlyezüst
Polyák Imre1960, Rómabirkózáskötöttfogás pehelysúlyezüst
Polyák Imre1964, Tokióbirkózáskötöttfogás pehelysúlyarany
Pósta Sándor1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Pósta Sándor1924, Párizsvívástőr csapatbronz
Pósta Sándor1924, Párizsvíváskard egyéniarany
Prokopp Sándor1912, Stockholmsportlövészethadipuska összetettarany
Pulai Imre1996, Atlantakajak-kenukenu egyes 500 mbronz
Pulai Imre2000, Sydneykajak-kenukenu kettes 500 marany
Puskás Ferenc1952, Helsinkilabdarúgásarany
R
Rácz Lajos1980, Moszkvabirkózáskötöttfogás légsúlyezüst
Radulovics Bojana2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Rády József1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Rády József1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Rajczy Imre1936, Berlinvíváskard csapatarany
Rajcsányi László1936, Berlinvíváskard csapatarany
Rajcsányi László1948, Londonvíváskard csapatarany
Rajcsányi László1952, Helsinkivíváskard csapatarany
Rajna András1996, Atlantakajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Rajnai Klára1976, Montrealkajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Rajnai Klára1976, Montrealkajak-kenukajak egyes 500 mbronz
Rákosi Gyula1960, Rómalabdarúgásbronz
Rakusz Éva1988, Szöulkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Rakusz Éva1980, Moszkvakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Rátkai János1972, Münchenkajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Réczi László1976, Montrealbirkózáskötöttfogás 62 kgbronz
Rédli András2016, Rio de Janeirovíváspárbajtőr, csapatbronz
Rejtő Ildikó1960, Rómavívástőr csapatezüst
Rejtő Ildikó1968, Mexikóvárosvívástőr csapatezüst
Rejtő Ildikó1972, Münchenvívástőr csapatezüst
Rejtő Ildikó1968, Mexikóvárosvívástőr egyénibronz
Rejtő Ildikó1976, Montrealvívástőr csapatbronz
Rejtő Ildikó1964, Tokióvívástőr egyéniarany
Rejtő Ildikó1964, Tokióvívástőr csapatarany
Repka Attila1992, Barcelonabirkózáskötöttfogás 68 kgarany
Risztov Éva2012, Londonúszás10 kmarany
Rittich Jenő1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Róka Antal1952, Helsinkiatlétika50 km gyaloglásbronz
Rothermel Ádám1972, Münchenlabdarúgásezüst
Rotter Emília1932, Lake Placidműkorcsolyapárosbronz
Rotter Emília1936, Garmisch-Partenkirchenműkorcsolyapárosbronz
Rózsa Norbert1992, Barcelonaúszás100 m mellezüst
Rózsa Norbert1992, Barcelonaúszás200 m mellezüst
Rózsa Norbert1996, Atlantaúszás200 m mellarany
Rózsavölgyi István1960, Rómaatlétika1500 m síkfutásbronz
Rozsnyói Katalin1968, Mexikóvároskajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Rozsnyói Sándor1956, Melbourneatlétika3000 m akadályfutásezüst
Rusorán Péter1960, Rómavízilabdabronz
Rusorán Péter1964, Tokióvízilabdaarany
S
Sákovics József1956, Melbournevíváspárbajtőr csapatezüst
Sákovics József1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Sákovics József1956, Melbournevívástőr csapatbronz
Sántha Lajos1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Sárkány Miklós1932, Los Angelesvízilabdaarany
Sárkány Miklós1936, Berlinvízilabdaarany
Sárközi István1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Sarlós György1968, Mexikóvárosevezéskormányos nélküli négyesezüst
Sárosi László1972, Münchenvízilabdaezüst
Sárosi László1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Sárosi László1976, Montrealvízilabdaarany
Sasics Szvetiszláv1976, Montrealöttusacsapatbronz
Sátori Imre1960, Rómalabdarúgásbronz
Schenker Zoltán1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Schenker Zoltán1924, Párizsvívástőr csapatbronz
Schenker Zoltán1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Schmitt Pál1968, Mexikóvárosvíváspárbajtőr csapatarany
Schmitt Pál1972, Münchenvíváspárbajtőr csapatarany
Seres Ferenc1980, Moszkvabirkózáskötöttfogás 48 kgbronz
Sike András1988, Szöulbirkózáskötöttfogás 57 kgarany
Simics Judit2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Simon Pál1908, Londonatlétikaolimpiai futóváltóbronz
Siti Beáta2000, Sydneykézilabdanői tornaezüst
Siti Beáta1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Solymosi Ernő1960, Rómalabdarúgásbronz
Somfai Péter2016, Rio de Janeirovíváspárbajtőr, csapatbronz
Somfay Elemér1924, Párizsatlétikaötpróbaezüst
Somodi István1908, Londonatlétikamagasugrásezüst
Somodi Lajos1956, Melbournevívástőr csapatbronz
Soós-Hradetzky Zoltán1932, Los Angelessportlövészetkisöbű puska fekvőbronz
Stefanek Gertrúd1980, Moszkvavívástőr csapatbronz
Stefanek Gertrúd1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Steinmetz Ádám2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Steinmetz Barnabás2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Steinmetz Barnabás2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Steinmetz János1968, Mexikóvárosvízilabdabronz
Sterbinszky Amália1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Storcz Botond2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 500 marany
Storcz Botond2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 1000 marany
Storcz Botond2004, Athénkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Sudár Attila1980, Moszkvavízilabdabronz
Sudár Attila1976, Montrealvízilabdaarany
Sz
Szabados László1932, Los Angelesúszás4 × 200 m gyorsbronz
Szabó Bence1992, Barcelonavíváskard csapatezüst
Szabó Bence1996, Atlantavíváskard csapatezüst
Szabó Bence1988, Szöulvíváskard csapatarany
Szabó Bence1992, Barcelonavíváskard egyéniarany
Szabó Gabriella2008, Pekingkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Szabó Gabriella2012, Londonkajak-kenukajak négyes 500 marany
Szabó Gabriella2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak kettes 500 marany
Szabó Gabriella2016, Rio de Janeirokajak-kenukajak négyes 500 marany
Szabó István1980, Moszkvakajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Szabó István1976, Montrealkajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Szabó József1988, Szöulúszás200 m mellarany
Szabó Szilvia2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 500 mezüst
Szabó Szilvia2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Szabó Szilvia2004, Athénkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Szabó Tünde1992, Barcelonaúszás100 m hátezüst
Szalai György1980, Moszkvasúlyemelésnehézsúlybronz
Szalai Miklós1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Szalay Gyöngyi1996, Atlantavíváspárbajtőr egyénibronz
Szántó Anna1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Szarka Zoltán1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Szász Emese2016, Rió de Janeirovíváspárbajtőr egyéniarany
Szathmáry Elemér1948, Londonúszás4 × 200 m gyorsváltóezüst
Széchy László1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Szécsi Zoltán2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Szécsi Zoltán2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Szécsi Zoltán2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Székely András1932, Los Angelesúszás4 × 200 m gyorsbronz
Székely Bulcsú2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Székely Éva1956, Melbourneúszás200 m mellezüst
Székely Éva1952, Helsinkiúszás200 m mellarany
Szekeres Pál1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Szelei István1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Szendey Antal1948, Londonevezéskormányos kettesbronz
Szente András1960, Rómakajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Szente András1960, Rómakajak-kenukajak 4 × 500 m váltóezüst
Szentmihályi Antal1964, Tokiólabdarúgásarany
Szepes Béla1928, Amszterdamatlétikagerelyhajításezüst
Szepesi Gusztáv1964, Tokiólabdarúgásarany
Szilágyi Áron2012, Londonvíváskard egyéniarany
Szilágyi Áron2016, Rio de Janeirovíváskard egyéniarany
Szilágyi Katalin1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Szilvásy Miklós1948, Londonbirkózáskötöttfogás váltósúlyezüst
Szilvásy Miklós1952, Helsinkibirkózáskötöttfogás váltósúlyarany
Szittya Károly1948, Londonvízilabdaezüst
Szittya Károly1952, Helsinkivízilabdaarany
Szívós István1948, Londonvízilabdaezüst
Szívós István1952, Helsinkivízilabdaarany
Szívós István1956, Melbournevízilabdaarany
Szokolyi Alajos1896, Athénatlétika100 m síkfutásbronz
Szollás László1932, Lake Placidműkorcsolyapárosbronz
Szollás László1936, Garmisch-Partenkirchenműkorcsolyapárosbronz
Szolnoki Mária1972, Münchenvívástőr csapatezüst
Szombathelyi Tamás1980, Moszkvaöttusaegyéniezüst
Szombathelyi Tamás1980, Moszkvaöttusacsapatezüst
Szondy István1952, Helsinkiöttusaegyénibronz
Szondy István1952, Helsinkiöttusacsapatarany
Szőcs Zsuzsanna1980, Moszkvavívástőr csapatbronz
Szőcs Zsuzsanna1988, Szöulvívástőr csapatbronz
Szőke Katalin1952, Helsinkiúszás100 m gyorsarany
Szőke Katalin1952, Helsinkiúszás4 × 100 m gyorsarany
Szöllősi Imre1960, Rómakajak-kenukajak egyes 1000 mezüst
Szöllősi Imre1960, Rómakajak-kenukajak 4 × 500 m váltóezüst
Szöllősi Imre1968, Mexikóvároskajak-kenukajak négyes 1000 mbronz
Sztanity Zoltán1976, Montrealkajak-kenukenu egyes 500 mezüst
Szűcs Lajos1972, Münchenlabdarúgásezüst
Szűcs Lajos1972, Münchensúlyemeléslepkesúlyezüst
Szűcs Lajos1968, Mexikóvároslabdarúgásarany
Szűts Ferenc1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
T
Takács Károly1948, Londonsportlövészetgyorstüzelő pisztolyarany
Takács Károly1952, Helsinkisportlövészetgyorstüzelő pisztolyarany
Tapavicza Momcsilló1896, Athénteniszegyesbronz
Tarics Sándor1936, Berlinvízilabdaarany
Tass Olga1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Tass Olga1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Tass Olga1956, Melbournetornaösszetett csapatezüst
Tass Olga1956, Melbournetornaugrásbronz
Tass Olga1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Tass Olga1956, Melbournetornakéziszer csapatarany
Tatai Tibor1968, Mexikóvároskajak-kenukenu egyes 1000 marany
Temes Judit1952, Helsinkiúszás100 m gyorsbronz
Temes Judit1952, Helsinkiúszás4 × 100 m gyorsarany
Tersztyánszky Ödön1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Tersztyánszky Ödön1924, Párizsvívástőr csapatbronz
Tersztyánszky Ödön1928, Amszterdamvíváskard egyéniarany
Tersztyánszky Ödön1928, Amszterdamvíváskard csapatarany
Téry Ödön1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Tilli Endre1952, Helsinkivívástőr csapatbronz
Tilli Endre1956, Melbournevívástőr csapatbronz
Timár István1968, Mexikóvároskajak-kenukajak négyes 1000 mbronz
Tímár István1968, Mexikóvároskajak-kenukajak kettes 1000 mezüst
Tomann Rozália1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Tordasi Ildikó1972, Münchenvívástőr csapatezüst
Tordasi Ildikó1976, Montrealvívástőr csapatbronz
Tordasi Ildikó1980, Moszkvavívástőr csapatbronz
Tordasi Ildikó1976, Montrealvívástőr egyéniarany
Tóth Beatrix1996, Atlantakézilabdanői tornabronz
Tóth Dávid2012, Londonkajak-kenukajak négyes 1000 mezüst
Tóth Ferenc1948, Londonbirkózáskötöttfogás pehelysúlybronz
Tóth Géza1964, Tokiósúlyemelésközépsúlyezüst
Tóth Gyula1956, Melbournebirkózáskötöttfogás könnyűsúlybronz
Tóth Harsányi Borbála1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Tóth Harsányi Katalin1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Tóth István1980, Moszkvabirkózáskötöttfogás pehelysúlyezüst
Tóth Judit1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Tóth Kálmán1972, Münchenlabdarúgásezüst
Tóth Lajos1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Tóth Péter1908, Londonvíváskard csapatarany
Tóth Péter1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Totola Gábor1992, Barcelonavíváspárbajtőr csapatezüst
Törő András1960, Rómakajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Török Ferenc1964, Tokióöttusaegyéniarany
Török Ferenc1968, Mexikóvárosöttusacsapatarany
Török Ferenc dr.1964, Tokióöttusacsapatbronz
Török Gábor1960, Rómalabdarúgásbronz
Török Gyula1960, Rómaökölvíváslégsúlyarany
Török Ottó1964, Tokióöttusacsapatbronz
Törös Olga1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Tuli Géza Titusz1912, Stockholmtornaösszetett csapatezüst
Tumpek György1956, Melbourneúszás200 m pillangóbronz
Tuncsik József1976, Montrealcselgáncslégsúlybronz
Tunyogi József1932, Los Angelesbirkózásszabadfogás nagyközépsúlybronz
Tuschák Katalin1988, Szöulvívástőr csapatbronz
U, Ú
Udvardi István1980, Moszkvavízilabdabronz
Uhlyárik Jenő1924, Párizsvíváskard csapatezüst
Ungvári Miklós2012, Londoncselgáncs66 kgezüst
Urányi János1956, Melbournekajak-kenukajak kettes 10 000 marany
V
Vajda Attila2004, Athénkajak-kenukenu egyes 1000 mbronz
Vajda Attila2008, Pekingkajak-kenukenu egyes 1000 marany
Vámos István1980, Moszkvatornaösszetett csapatbronz
Vanya Mária1976, Montrealkézilabdanői tornabronz
Váradi János1980, Moszkvaökölvíváslégsúlybronz
Várady Béla1972, Münchenlabdarúgásezüst
Varasdi Géza1952, Helsinkiatlétika4 × 100 m váltófutásbronz
Varga Béla1912, Stockholmbirkózáskötöttfogás középsúlybronz
Varga Dániel2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Varga Dénes2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Varga Ferenc1952, Helsinkikajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Varga János1968, Mexikóvárosbirkózáskötöttfogás légsúlyarany
Varga Károly1980, Moszkvasportlövészetkisöbűpuska fekvőarany
Varga Tamás2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Varga Tamás2008, Pekingvízilabdaférfi tornaarany
Varga Zoltán1964, Tokiólabdarúgásarany
Varga Zsolt2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Várhidi Pál1960, Rómalabdarúgásbronz
Vári Attila2000, Sydneyvízilabdaférfi tornaarany
Vári Attila2004, Athénvízilabdaférfi tornaarany
Varjú Vilmos1964, Tokióatlétikasúlylökésbronz
Várkői Ferenc1948, Londontornaösszetett csapatbronz
Várszegi József1948, Londonatlétikagerelyhajításbronz
Vásárhelyi Edit1948, Londontornaösszetett csapatezüst
Vásárhelyi Edit1952, Helsinkitornaösszetett csapatezüst
Vásárhelyi Edit1952, Helsinkitornakéziszer csapatbronz
Vaskuti István1980, Moszkvakajak-kenukenu kettes 500 marany
Vépi Péter1972, Münchenlabdarúgásezüst
Veréb Krisztián2000, Sydneykajak-kenukajak kettes 1000 mbronz
Vereckei Ákos2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 1000 marany
Vereckei Ákos2004, Athénkajak-kenukajak négyes 1000 marany
Veres Győző1960, Rómasúlyemelésváltósúlybronz
Veres Győző1964, Tokiósúlyemelésközépsúlybronz
Vermes Albán1980, Moszkvaúszás200 m mellezüst
Verrasztó Zoltán1980, Moszkvaúszás200 m hátezüst
Verrasztó Zoltán1980, Moszkvaúszás400 m vegyesbronz
Vértesy József1928, Amszterdamvízilabdaezüst
Vértesy József1932, Los Angelesvízilabdaarany
Vidáts Csaba1972, Münchenlabdarúgásezüst
Vilezsál Oszkár1960, Rómalabdarúgásbronz
Villányi Zsigmond1972, Münchenöttusacsapatezüst
Viski Erzsébet2000, Sydneykajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Viski Erzsébet2004, Athénkajak-kenukajak négyes 500 mezüst
Vízvári György1952, Helsinkivízilabdaarany
Voit Eszter1936, Berlintornaösszetett csapatbronz
Vörös Zsuzsanna2004, Athénöttusaegyéniarany
W
Wanié András1932, Los Angelesúszás4 × 200 m gyorsbronz
Weisz Richárd1908, Londonbirkózáskötöttfogás nehézsúlyarany
Werkner Lajos1908, Londonvíváskard csapatarany
Werkner Lajos1912, Stockholmvíváskard csapatarany
Wichmann Tamás1968, Mexikóvároskajak-kenukenu kettes 1000 mezüst
Wichmann Tamás1972, Münchenkajak-kenukenu egyes 1000 mezüst
Wichmann Tamás1976, Montrealkajak-kenukenu egyes 1000 mbronz
Wieland Károly1956, Melbournekajak-kenukenu vízforralók 1000 mbronz
Wiesner Frigyes1908, Londonatlétikaolimpiai futóváltóbronz
Wladár Sándor1980, Moszkvaúszás200 m hátarany
Z
Zachár Imre1908, Londonúszás4 × 200 m gyorsezüst
Zádor Ervin1956, Melbournevízilabdaarany
Záhonyi Attila1988, Szöulsportlövészetkisöbű puska fekvőbronz
Zakariás József1952, Helsinkilabdarúgásarany
Zakariás Mária1980, Moszkvakajak-kenukajak kettes 500 mbronz
Zala György1992, Barcelonakajak-kenukenu egyes 1000 mbronz
Zala György1996, Atlantakajak-kenukenu egyes 1000 mbronz
Zarándi László1952, Helsinkiatlétika4 × 100 m váltófutásbronz
Zimonyi Róbert1948, Londonevezéskormányos kettesbronz
Zombori Ödön1932, Los Angelesbirkózásszabadfogás légsúlyezüst
Zombori Ödön1936, Berlinbirkózásszabadfogás légsúlyarany
Zulawszky Béla1908, Londonvíváskard egyéniezüst
ZS
Zsitnik Béla1948, Londonevezéskormányos kettesbronz
Zsivótzky Gyula1960, Rómaatlétikakalapácsvetésezüst
Zsivótzky Gyula1964, Tokióatlétikakalapácsvetésezüst
Zsivótzky Gyula1968, Mexikóvárosatlétikakalapácsvetésarany

Megjegyzés hozzáfűzése

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .