A Grammy-díj 2020. évi nyertesei

A Grammy-díj (angolul: GRAMMY® Awards ; ill. Phonograph Gramophone Awards ) vagy egyszerűen Grammy az amerikai Nemzeti Hanglemez- és Tudományos Akadémia által 1958-ban alapított díj. A díj nyertesei az évente megrendezett gálán vehetik át a díjat, mellyel a zeneipar kimagasló eredményeit ismerik el. Jelenleg a Grammy a legnagyobb presztízsű elismerés a zeneiparban.

A Grammy-díj 2020. évi nyertesei

KategóriaElőadó/szerző
Record Of The YearBad GuyBillie Eilish
Album Of The YearWhen We All Fall Asleep, Where Do We Go?Billie Eilish
Song Of The YearBad GuyBillie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell, songwriters (Billie Eilish)
Best New ArtistBillie Eilish
Best Pop Solo PerformanceTruth HurtsLizzo
Best Pop Duo/Group PerformanceOld Town RoadLil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus
Best Traditional Pop Vocal AlbumLook NowElvis Costello & The Imposters
Best Pop Vocal AlbumWhen We All Fall Asleep, Where Do We Go?Billie Eilish
Best Dance RecordingGot To Keep OnThe Chemical Brothers
Best Dance/Electronic AlbumNo GeographyThe Chemical Brothers
Best Contemporary Instrumental AlbumMettavolutionRodrigo y Gabriela
Best Rock PerformanceThis LandGary Clark Jr.
Best Metal Performance7empestTool
Best Rock SongThis LandGary Clark Jr., songwriter (Gary Clark Jr.)
Best Rock AlbumSocial CuesCage The Elephant
Best Alternative Music AlbumFather Of The BrideVampire Weekend
Best R&B PerformanceCome HomeAnderson .Paak Featuring André 3000
Best Traditional R&B PerformanceJeromeLizzo
Best R&B SongSay SoPJ Morton, songwriter (PJ Morton Featuring JoJo)
Best Urban Contemporary AlbumCuz I Love You (Deluxe)Lizzo
Best R&B AlbumVenturaAnderson .Paak
Best Rap PerformanceRacks In The MiddleNipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy
Best Rap/Sung PerformanceHigherDJ Khaled Featuring Nipsey Hussle & John Legend
Best Rap SongA LotJermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, songwriters (21 Savage Featuring J. Cole)
Best Rap AlbumIgorTyler, The Creator
Best Country Solo PerformanceRide Me Back HomeWillie Nelson
Best Country Duo/Group PerformanceSpeechlessDan + Shay
Best Country SongBring My Flowers NowBrandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker)
Best Country AlbumWhile I'm Livin'Tanya Tucker
Best New Age AlbumWingsPeter Kater
Best Improvised Jazz SoloSozinhoRandy Brecker, soloist
Best Jazz Vocal Album12 Little SpellsEsperanza Spalding
Best Jazz Instrumental AlbumFinding GabrielBrad Mehldau
Best Large Jazz Ensemble AlbumThe Omni-American Book ClubBrian Lynch Big Band
Best Latin Jazz AlbumAntidoteChick Corea & The Spanish Heart Band
Best Gospel Performance/SongLove TheoryKirk Franklin; Kirk Franklin, songwriter
Best Contemporary Christian Music Performance/SongGod Only Knowsfor KING & COUNTRY & Dolly Parton; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters
Best Gospel AlbumLong Live LoveKirk Franklin
Best Contemporary Christian Music AlbumBurn The Shipsfor KING & COUNTRY
Best Roots Gospel AlbumTestimonyGloria Gaynor
Best Latin Pop Album#EldiscoAlejandro Sanz
Best Latin Rock, Urban or Alternative AlbumEl Mal QuererROSALÍA
Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)De Ayer Para SiempreMariachi Los Camperos
Best Tropical Latin AlbumOpusMarc Anthony
Best Tropical Latin Album II.A Journey Through Cuban MusicAymée Nuviola
Best American Roots PerformanceSaint HonestySara Bareilles
Best American Roots SongCall My NameSarah Jarosz, Aoife O'Donovan & Sara Watkins, songwriters (I'm With Her)
Best Americana AlbumOklahomaKeb' Mo'
Best Bluegrass AlbumTall FiddlerMichael Cleveland
Best Traditional Blues AlbumTall, Dark, & HandsomeDelbert McClinton & Self-Made Men + Dana
Best Contemporary Blues AlbumThis LandGary Clark Jr.
Best Folk AlbumPatty GriffinPatty Griffin
Best Regional Roots Music AlbumGood TimeRanky Tanky
Best Reggae AlbumRaptureKoffee
Best World Music AlbumCeliaAngelique Kidjo
Best Children's Music AlbumAgeless: Songs for the Child ArchetypeJon Samson
Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)BecomingMichelle Obama
Best Comedy AlbumSticks & StonesDave Chappelle
Best Musical Theater AlbumHadestownReeve Carney, André De Shields, Amber Gray, Eva Noblezada & Patrick Page, principal soloists; Mara Isaacs, David Lai, Anaïs Mitchell & Todd Sickafoose, producers (Anaïs Mitchell, composer & lyricist) (Original Broadway Cast)
Best Compilation Soundtrack For Visual MediaA Star Is BornLady Gaga & Bradley Cooper
Best Score Soundtrack For Visual MediaChernobylHildur Guðnadóttir, composer
Best Song Written For Visual MediaI'll Never Love Again (Film Version)Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Aaron Raitiere, songwriters (Lady Gaga & Bradley Cooper) Track From: A Star Is Born
Best Instrumental CompositionStar Wars: Galaxy's Edge Symphonic SuiteJohn Williams, composer (John Williams)
Best Arrangement, Instrumental or A CappellaMoon RiverJacob Collier, arranger (Jacob Collier)
Best Arrangement, Instruments and VocalsAll Night LongJacob Collier, arranger (Jacob Collier Featuring Jules Buckley, Take 6 & Metropole Orkest)
Best Recording PackageChris CornellBarry Ament, Jeff Ament & Joe Spix, art directors (Chris Cornell)
Best Boxed Or Special Limited Edition PackageWoodstock: Back To The Garden - The Definitive 50th Anniversary ArchiveMasaki Koike, art director (Various Artists)
Best Album NotesStax '68: A Memphis StorySteve Greenberg, album notes writer (Various Artists)
Best Historical AlbumPete Seeger: The Smithsonian Folkways CollectionJeff Place & Robert Santelli, compilation producers; Pete Reiniger, mastering engineer (Pete Seeger)
Best Engineered Album, Non-ClassicalWhen We All Fall Asleep, Where Do We Go?Rob Kinelski & Finneas O'Connell, engineers; John Greenham, mastering engineer (Billie Eilish)
Producer Of The Year, Non-ClassicalFinneasWhen We Fall Asleep, Where Do We Go? (Billie Eilish) (A)
Best Remixed RecordingI Rise (Tracy Young's Pride Intro Radio Remix)Tracy Young, remixer (Madonna)
Best Immersive Audio AlbumLuxMorten Lindberg, immersive audio engineer; Morten Lindberg, immersive audio mastering engineer; Morten Lindberg, immersive audio producer (Anita Brevik, Trondheimsolistene & Nidarosdomens Jentekor)
Best Engineered Album, ClassicalRiley: Sun RingsLeslie Ann Jones, engineer; John Kilgore, Judith Sherman & David Harrington, engineers/mixers; Robert C. Ludwig, mastering engineer (Kronos Quartet)
Producer Of The Year, ClassicalBlanton Alspaugh
Best Orchestral PerformanceNorman: SustainGustavo Dudamel, conductor (Los Angeles Philharmonic)
Best Opera RecordingPicker: Fantastic Mr. FoxGil Rose, conductor; John Brancy, Andrew Craig Brown, Gabriel Preisser, Krista River & Edwin Vega; Gil Rose, producer (Boston Modern Orchestra Project; Boston Children's Chorus)
Best Choral PerformanceDuruflé: Complete Choral WorksRobert Simpson, conductor (Ken Cowan; Houston Chamber Choir)
Best Chamber Music/Small Ensemble PerformanceShaw: OrangeAttacca Quartet
Best Classical Instrumental SoloMarsalis: Violin Concerto; Fiddle Dance SuiteNicola Benedetti; Cristian Măcelaru, conductor (Philadelphia Orchestra)
Best Classical Solo Vocal AlbumSongplayJoyce DiDonato; Chuck Israels, Jimmy Madison, Charlie Porter & Craig Terry, accompanists (Steve Barnett & Lautaro Greco)
Best Classical CompendiumThe Poetry Of PlacesNadia Shpachenko; Marina A. Ledin & Victor Ledin, producers
Best Contemporary Classical CompositionHigdon: Harp ConcertoJennifer Higdon, composer (Yolanda Kondonassis, Ward Stare & The Rochester Philharmonic Orchestra)
Best Music VideoOld Town Road (Official Movie)Lil Nas X & Billy Ray Cyrus
Best Music FilmHomecomingBeyoncé

A Grammy-díj honlapja Itt elérhető.

gramofon

Megjegyzés hozzáfűzése

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .